fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media i internet

Disneyland znów zaprasza zwiedzających. Po ponad roku zamknięcia

Disneyland
AFP
Kalifornijski Disneyland oraz park rozrywki Disneyland California Adventure znów będą przyjmować gości. Po ponad roku 30 kwietnia będzie znów można odwiedzać "Najweselsze miejsce na ziemi" - jak reklamuje się Disneyland.

Disney potwierdził, że ponowne otwarcie parków nastąpi 30 kwietnia tego roku.

Drzwi Disneylandu w Anaheim w Kalifornii zostały zamknięte od ponad roku z powodu pandemii Covid-19. Zamknięcie parku nastąpiło 20 marca 2020 r.

„Dzień, na który wszyscy od dawna czekaliśmy, jest już prawie nadszedł" - napisał Ken Potrock, prezes Disneyland Resort w oświadczeniu. „Cieszymy się, że ponad 10 tys. naszych pracowników wraca do pracy, gdy przygotowujemy się na powitanie naszych gości z powrotem w tym szczęśliwym miejscu".

Jednak na wielkie otwarcie na razie mają szansę tylko mieszkańcy stanu Kalifornia, co wynika z przepisów sanitarnych. Zwiedzających będą obowiązywać standardowe środki bezpieczeństwa: maski zasłaniające usta i nos dla wszystkich powyżej 2 roku życia, zachowanie dystansu społecznego a władze parku wprowadzają specjalny system liczenia zwiedzających, by na raz nie było na terenie parku zbyt dużej liczby osób - informuje CNN.

Mimo to ponowne otwarcie Disneylandu jest ważnym momentem, ponieważ koncern próbuje odbić się po pandemii koronawirusa, która utrudniła mu działalność. Lockdown najmocniej uderzył właśnie w parki rozrywki koncernu, które zostały zamknięte. Mimo opóźnionych lub odwołanych premier filmowych część filmowa Disneya wyszła obronną ręką z pandemii.

„To ostatni znak, że dla Disneya sytuacja wraca do normy" - powiedział o ponownym otwarciu Robert Niles, redaktor ThemeParkInsider.com. Pozostałe parki Disneya, poza stanem Kalifornia, były nadal czynne. Stan Floryda nie zastosował tak restrykcyjnych przepisów sanitarnych.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA