fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Turcy chcą latać do Krakowa

Bloomberg
Od początku roku w popularnej wyszukiwarce lotów ponad 100 tys. razy usiłowano zarezerwować bezpośredni rejs na trasie Kraków – Stambuł.

Potencjalni podróżni próbowali znaleźć loty z krakowskich Balic na którekolwiek ze stambulskich lotnisk – Ataturka (gdzie połowa pasażerów przesiada się na kolejne rejsy) bądź niskokosztowe Sabiha Gokcen. Na liście Skyscannera wszystkie rekordy bije inne połączenie, którego nie ma – Budapeszt – Nowy Jork. Po upadku narodowego węgierskiego przewoźnika, Malevu, żadna inna linia nie oferuje takiej trasy. Zawsze niezbędna jest przesiadka, najczęściej we Frankfurcie, w Monachium, Paryżu czy Londynie.

O loty na trasie Kraków – Stambuł zabiegał od dłuższego czasu były już prezes lotniska Balice Jan Pamuła, który stracił posadę 20 kwietnia. Do stolicy Małopolski bardzo chciał i nadal chce latać Turkish Airlines, ale to połączenie blokuje LOT, uznając, że partner ze Star Alliance będzie bezwzględnie wywoził mu pasażerów, którzy na razie latają w świat przez Warszawę.

Chyba jednak te obawy nie do końca mają uzasadnienie. Prezes tureckieg...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA