fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Lotnictwo

Ważny czas dla Enter Air

Adobe Stock
Od połowy maja wiele europejskich kurortów może być gotowych do przyjęcia turystów.

Już teraz Enter Air, największy polski operator czarterowy, wykonuje relatywnie dużo lotów – ocenia zarząd linii czarterowych. Najbliższe miesiące zapowiadają się „obiecująco".

Turystyka i transport lotniczy to jedna z branż, które najmocniej ucierpiały w związku z pandemią w ubiegłym roku. Sytuacja dalej jest skomplikowana i w dużym stopniu zależy od decyzji administracyjnych poszczególnych państw. Poprawiające się notowania linii lotniczych czy touroperatorów wskazują jednak, że inwestorzy liczą na znacznie lepszy rok w branży.

– Teraz latamy relatywnie dużo, patrząc na stan rynku. Jesteśmy obecni praktycznie w całej Europie. Dziś mocno liczy się możliwość podejmowania szybkich decyzji, kreowanie lotów oraz elastyczność. I to u nas procentuje. Latamy dla różnych instytucji czy klubów sportowych. Jak zaznaczam, jest to jednak relatywnie dużo, bo jesteśmy w stanie latać dwa razy więcej niż teraz – komentuje Grzegorz Polaniecki, dyrektor generalny Enter Air.

Jak przyznaje, popyt na loty jest dziś duży. – Ludzie chcą gdzieś odpocząć, ale w bezpiecznych warunkach. Miejsca, w których jest to możliwe, szybko się otwierają i zapełniają turystami. W wielu kurortach i na wyspach greckich, włoskich czy hiszpańskich władze pracują nad tym, by być przygotowanym do przyjęcia turystów w okresie letnim – mówi Polaniecki. Jak dodaje, na obecnej sytuacji zyskują dotąd niszowe kierunki, które już dziś są w stanie zapewnić odpowiednie warunki do wypoczynku.

– Są takie miejsca turystyczne, w których niewielka liczba osób jest zaangażowana do obsługi turystów. Te osoby można szybko zaszczepić. Odpowiednie procedury w hotelach nie są jakimś niewykonalnym zadaniem, wymagającym wielkich nakładów – zauważa Polaniecki.

– Obecny II kwartał zapowiada się obiecująco – twierdzi dyrektor Enter Air. – Dużo turystycznych państw stwierdza, że już od połowy maja powinny być gotowe do wdrożenia odpowiednich procedur i będą w stanie otworzyć się na turystów. To na pewno spowoduje dynamiczne odrodzenie rynku. Popyt jest cały czas duży, jednak trudno dziś szacować, jak będą się kształtować nasze przychody – zaznacza.

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA