fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Lotnictwo

Polska linia lotnicza chce odszkodowania za uziemienie 737 MAX

Bloomberg
Enter Air zamierza wystąpić o odszkodowanie do amerykańskiego Boeinga w związku z uziemieniem wszystkich maszyn 737 MAX 8 - informuje "dziennik Gazeta Prawna".

Enter Air to pierwsza polska linia lotnicza, która zdecydowała się na taki krok. Pierwszą linią lotniczą, która zapowiedziała wystąpienie do koncernu Boeing o odszkodowanie był Norwegian.

Polska linia podjęła taką decyzję, mimo że tego rodzaju samoloty stanowią jedynie 10 procent jej floty, a nie jak w Norwegianie znaczą część (ma ich 18) - informuje "DGP".

Grzegorz Polaniecki, członek zarządu Enter Air powiedział w rozmowie z gazetą, że "takie problemy są nieakceptowalne". Linia na razie nie ma kłopotów z realizacją połączeń, ale obawia się o nadchodzący sezon wiosenno-letni, kiedy to ruch turystyczny jest wzmożony.

Ponadto Enter Air czeka na sześć kolejnych zamówionych boeingów 737 MAX. Linia na razie nie zamierza z nich rezygnować i czeka na rozwój wypadków. Pierwszy samolot z tego zamówienia ma dotrzeć do polskiej linii lotniczej w 2020 roku.

Tymczasem koncern lotniczy Boeing poinformował, że "w nadchodzących tygodniach" dokona aktualizacji oprogramowanie we wszystkich samolotach typu 737 MAX. Zmian w oprogramowaniu w 737 MAX 8 i 737 MAX 9 oczekuje amerykańska Federalna Administracja Lotnictwa (FAA).

Większość linii lotniczych na całym świecie czasowo uziemiła wszystkie samoloty typu 737 MAX, po katastrofie tej maszyny w Etiopii. W październiku 2018 roku doszło do katastrofy identycznego samolotu. należącego do linii Lion Air z Indonezji.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA