fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Lotnictwo

Condor powiększa siatkę

materiały prasowe
Od 3 listopada niemiecki Condor, największa linia czarterowa w tym kraju poleci dwa razy w tygodniu z Duesseldorfu do meksykańskiego kurortu Cancun. Condor już lata tam z Monachium i Frankfurtu.

Linia zapowiada również kolejne nowe kierunki w sezonie zimowym 2020/2021. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem w kwietniu Polska Grupa Lotnicza przejmie niemieckiego przewoźnika. Trzy tygodnie temu niemiecki urząd antymonopolowy wyraził zgodę na tę transakcję.

Karaibska siatka Condora , to także rejsy z Monachium i Frankfurtu między innymi do Cancun i Punta Cana na Dominikanie oraz kubańskiego kurort Varadero, a także San Juan w Portoryko, San Jose w Kostaryce, czy Grenady oraz Panamy. Do tegorocznego rozkładu dojdą jeszcze loty z Monachium do Seattle. A ceny biletów są znacznie niższe od sprzedawanych przez tradycyjnych przewoźników. Na przykład z Warszawy do Curacao polecimy za 540 euro, podczas gdy kiedy wybierzemy na tej samej trasie linie Air France KLM, to zapłacimy 900 euro. W obu przypadkach jest to podróż powrotna, z jedną przesiadką i bez możliwości zmiany daty rezerwacji. Bardzo ciekawe ceny, także na rejsy z Warszawy ma Condor na podróże po Europie. Na przykład na Wyspy Kanaryjskie można polecieć już za 80 euro. Przesiadka w lotach z Warszawy może być we Frankfurcie, Monachium, czy Duesseldorfie, dokąd LOT lata odpowiednio 5, 6 i 3 razy.

Prezes Condora, Ralf Tackentrup zapowiada dalszy rozwój siatki z Duesseldorfu. I zamierza na sezon zimowy postawić tam jeden dodatkowy samolot Boeing 767,co cieszy prezesa lotniska w tym mieście. — W tej chwili mało który przewoźnik informuje o zwiększeniu siatki — mówił Thomas Schalke, prezes lotniska w Duesseldorfie.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA