fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kukiz'15

Kukiz: Lepiej by było, gdyby żona pana prezydenta była prezydentem

Fotorzepa/ Jerzy Dudek
Prezydent jest urzędnikiem, który został prezydentem i który w życiu nie chce opuścić tego urzędu z prostej przyczyny: bo tam jest fajnie, jest fajny samolocik - mówił w TOK FM Paweł Kukiz.

Paweł Kukiz przekonywał w Poranku Radia TOK FM, że mimo takiego wrażenia nie popierał reformy sądów forsowanej przez PiS. Zauważył, że nie było takiej ustawy dotyczącej wymiaru sprawiedliwości autorstwa Prawa i Sprawiedliwości, która pKukioparłaby większość jego ugrupowania.

Kukiz tłumaczył, że był przez PiS "mamiony" obietnicami wprowadzenia instytucji sędziego pokoju, nie reagował agresywnie "na różnego rodzaju ich ruchy" - mówił.

Teraz jednak poseł uważa, że "ewidentnie idziemy w kierunku PZPR".

Gość Poranka TOK FM krytykował obecną głowę Państwa. Jego zdaniem Andrzej Duda "pomaga partii władzy w rozwoju systemu autorytarnego".

- Prezydent jest urzędnikiem, który został prezydentem i który w życiu nie chce opuścić tego urzędu z prostej przyczyny: bo tam jest fajnie, jest fajny samolocik - ocenił Kukiz. - Na pewno lepiej byłoby, gdyby żona pana prezydenta była prezydentem>

Pytany o jego wybór w nadchodzących wyborach prezydenckich Kukiz stwierdził, że naturalnym wyborem w jego przypadku jest kandydatura lidera PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza. Jeśli jednak w drugiej turze zmierzą się Andrzej Duda i Małgorzata Kidawa-Błońska - w niej głosować nie będzie.

Źródło: TOK FM
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA