fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kościół

Kolejni biskupi udzielają dyspensy od uczestnictwa we mszy

Fotorzepa, Radek Pasterski
Ze względu na gwałtowny wzrost liczby zakażonych koronawirusem coraz więcej biskupów zaleca wiernym rezygnację z uczestnictwa we mszach i przestrzeganie obostrzeń.

Dyspensy od uczestniczenia w nabożeństwach zalecają zarówno biskupi, których diecezje znajdują się w strefie czerwonej, jak i w żółtej.

Ostatnio udzielili ich biskupi Diecezji Białostockiej, Toruńskiej, Włocławskiej, Lubelskiej i  Bielsko-Żywieckiej.

Hierarchowie podkreślają, że dyspensa dotyczy przede wszystkim osób starszych i szczególnie narażonych, zachęcają także wiernych do przyjmowania komunii na rękę. Nieuczestniczenie we mszy nie będzie traktowane jak grzech - piszą biskupi.

Ci, którzy zdecydują się uczestniczenie we mszy w kościele, są proszeni o noszenie maseczek i utrzymywanie reżimu sanitarnego, a także przestrzegania zasad dotyczących liczby osób, jakie mogą znaleźć się w świątyniach.

Administratorzy kościołów są natomiast zobowiązani do zapewnienia środków dezynfekcyjnych i umieszczenia w widocznych miejscach informacji o konieczności założenia maseczek.

Wcześniej dyspensy od uczestnictwa w niedzielnych mszach świętych udzielili już m.in.: metropolita lubelski, metropolita krakowski, biskup diecezji opolskiej, ordynariusze diecezji warszawskich, biskupi diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, zielonogórsko-gorzowskiej, łódzkiej, poznańskiej, katowickiej.

Źródło: Interia
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA