fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Sondaż: Czy rząd zrobił wszystko, by Polacy nie umierali tak licznie?

Fotorzepa, Jakub Czermiński
Ponad połowa ankietowanych uważa, że polski rząd nie zrobił wszystkiego, by Polacy nie umierali tak licznie na skutek pandemii - wynika z sondażu Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24.

Światowa Organizacja Zdrowia poinformowała, że z powodu Covid-19 w Europie najwięcej osób umiera w Polsce, Rosji i na Ukrainie.

Pod względem liczby zgonów chorych na COVID-19 na 100 tysięcy mieszkańców Polska znalazła się w ubiegłym tygodniu  przed Brazylią, gdzie wskaźnik ten wyniósł 8,3, a od 3 tygodni jest krajem z największą liczba zgonów w Europie.

Kantar w badaniu dla TVN 24 i "Faktów" TVN spytał Polaków, czy ich zdaniem rząd zrobił wszystko, aby tak wielu zakażonych Polaków nie umierało.

Zdaniem 59 proc. ankietowanych - nie. Według 29 proc. rząd Morawieckiego "zdecydowanie" nie zrobił wszystkiego w tym celu, 30 proc. ankietowanych oceniło, że "raczej nie".

Tych, którzy uważają, że rząd "zdecydowanie" zrobił wszystko, by Polacy tak licznie nie umierali, jest wśród badanych tylko 8 proc. "Raczej" uważa tak 21 proc. badanych.

Zdania na ten temat nie ma 12 proc. respondentów.

Od początku pandemii (do niedzieli 28 kwietnia), w Polsce potwierdzono 2 768 034 przypadki zakażenia SARS-CoV-2, zmarło 65 897 osób. Według statystyk prowadzonych przez Uniwersytet Johnsa Hopkinsa, pod względem zakażeń i zgonów Polska zajmuje 13 miejsce na świecie.

Sondaż telefoniczny został zrealizowany przez Kantar w dniach 27-28 kwietnia 2021 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej grupie 1001 osób powyżej 18. roku życia.

Źródło: TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA