fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Ks. Jacek Prusak: Z nieprzestrzegania obostrzeń trzeba się spowiadać

kościół, koronawirus
AdobeStock
Jak powiedział w programie "Onet Rano" jezuita ks. Jacek Prusak, „nieprzestrzeganie obostrzeń to grzech przeciw piątemu przykazaniu”.

W poniedziałek arcybiskup Sławoj Leszek Głódź i abp Edward Janiak zostali ukarani przez Watykan w związku z tuszowaniem przez nich nadużyć seksualnych na terenie podległych im diecezji. Nuncjatura apostolska poinformowała, że "na podstawie przepisów Kodeksu Prawa Kanonicznego i motu proprio Papieża Franciszka Vos estis lux mundi" Watykan przeprowadził postępowanie dotyczące obu arcybiskupów "dotyczące sygnalizowanych zaniedbań (...) w sprawach nadużyć seksualnych popełnionych przez niektórych duchownych wobec osób małoletnich, oraz innych kwestii związanych z zarządzaniem archidiecezją".

Sprawę skomentował w programie "Onet Rano” jezuita ks. Jacek Prusak. - Nie bardzo wierzę w odwagę moralną biskupów, żeby przyznali się do tego, za co zostali ukarani - powiedział. - Nie wierzę, że coś się zmieni, bo ci ludzie musieliby się nawrócić - dodał.

Ks. Prusak wypowiedział się również na temat obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. Jego zdaniem „nieprzestrzeganie ich to grzech przeciw piątemu przykazaniu”. - Z tego trzeba się spowiadać, jeśli się robi rachunek sumienia. (...) To może być przejaw głupoty albo poważniejszych problemów psychicznych - podkreślił.

Źródło: Onet
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA