fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Koronawirus. Teksas: Władze miast nadal wymagają noszenia masek

Austin, Teksas
AFP
Niektóre miasta w Teksasie wprowadzają własną politykę odnośnie noszenia masek i nadal wymagają zasłaniania nosa i ust w miejscach publicznych, pomimo zniesienia takiego obowiązku w skali całego stanu przez gubernatora Grega Abbotta - czytamy w CNN.

W Austin dr Mark Escott, naczelny lekarz miasta oświadczył, że maski nadal będą wymagane w miejscach publicznych, aby chronić mieszkańców przed rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

Obowiązek noszenia masek w Austin ma obowiązywać do 15 kwietnia, ale - jak zaznacza Departament Zdrowia Publicznego miasta - może być przedłużony ze względu na sytuację epidemiczną.

Obowiązek noszenia masek wprowadził również burmistrz Dallas, Eric Johnson, który wydał rozporządzenie nakazujące zasłanianie nosa i ust we wszystkich budynkach należących do miasta od 10 marca.

Władze Dallas przekonują, że - niezależnie od rozporządzenia gubernatora stanu znoszącego obowiązek noszenia masek - mają prawo do wdrażania własnych regulacji dotyczących nieruchomości należących do miasta.

W Houston burmistrz Sylvester Turner również nakazał urzędnikom i petentom dalsze zasłanianie nosa i ust w urzędach miejskich i innych budynkach należących do miasta.

- Uważam, że jest za wcześnie, aby zdjąć maski - powiedział Turner.

Obowiązek zasłaniania nosa i ust w urzędach miejskich obowiązuje też w San Antonio i El Paso.

Źródło: CNN
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA