fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Włochy: Premier grozi siłowniom i basenom zamknięciem

Premier Włoch, Giuseppe Conte
AFP
Premier Włoch Giuseppe Conte ogłosił w niedzielę nowe obostrzenia, których celem jest zatrzymanie rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-CoV-2 w kraju.

Rekordowe liczby zakażeń koronawirusem wykrywanych we Włoszech zwiększa presję na włoski system ochrony zdrowia, który znalazł się na krawędzi wydolności już wiosną, w czasie pierwszej fali epidemii we Włoszech. Wiosną Włochy - obok Hiszpanii i Wielkiej Brytanii - były najciężej doświadczonym przez pandemię krajem Europy.

Na mocy nowych obostrzeń burmistrzowie we Włoszech mogą zamykać place publiczne i inne miejsca zgromadzeń po 21.

Restauracje i bary od 18 mogą obsługiwać klientów tylko przy stolikach (o trzy godziny wcześniej niż dotychczas).

Na razie we Włoszech otwarte pozostaną siłownie i baseny, ale premier Conte ostrzegł, ze za tydzień mogą zostać zamknięte, jeśli nie będą ściślej przestrzegać reżimu sanitarnego.

Jednocześnie władze w Rzymie nie chcą pozwolić władzom lokalnym na przechodzenie uczniów szkół na nauczanie zdalne, ale pozwalają szkołom średnim na późniejsze rozpoczynanie zajęć i naukę zmianową - by zmniejszyć liczbę uczniów korzystających ze środków transportu publicznego w porannych godzinach szczytu.

Wiosenne zamknięcie gospodarki kosztowało Włochy 47 mld euro miesięcznie. Rząd Włoch chciałby uniknąć powtórzenia tego scenariusza.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA