fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Norwegia: Dzieci pytają premier czy nie zabraknie mydła

AFP
Premier Norwegii, Erna Solberg, w czwartek odpowiadała na pytania norweskich dzieci na temat epidemii koronawirusa SARS-CoV-2.

Była to trzecia konferencja prasowa Solberg od początku epidemii, skierowana specjalnie do dzieci, na której dorośli nie mogą zadawać pytań.

Pierwsza taka konferencje miała miejsce 16 marca. Solberg mówiła na niej dzieciom, że nie ma niczego złego w tym, że ktoś obawia się pandemii.

Teraz Solberg mówiła, że jest przekonana, iż uda się stworzyć szczepionkę na koronawirusa. - To będzie oznaczało, że wirus będzie istniał, ale my, będąc zaszczepieni, nie będziemy chorować lub nie będziemy tak bardzo chorować - mówiła premier Norwegii.

- Jest choroba, na którą wszystkie dzieci w Norwegii są dziś zaszczepione, ale była bardzo groźna, kiedy byłam mała... Teraz koronawirus będzie jak odra lub różyczka - przekonywała Solberg.

Dzieci pytały też premier (pytania przesyłano za pośrednictwem dziecięcego programu telewizyjnego "Supernytt") czy w Norwegii wystarczy mydła dla wszystkich, czy Norwegii zostaną jakieś pieniądze po pandemii i czy płyny do dezynfekcji mogłyby pachnieć ładniej, jak kwiaty.

Na pytanie o mydło odpowiedział Kjell Ingolf Ropstad, minister ds. dzieci i rodziny. Zapewnił, że Norwegii wystarczy mydła w czasie walki z koronawirusem.

27 kwietnia szkoły w Norwegii wróciły do nauczania stacjonarnego. 17 sierpnia wznowiono rok szkolny po wakacjach. Dzieci w szkołach nie noszą masek, ale muszą zachowywać dystans społeczny.

W Norwegii stwierdzono jak dotąd 10871 zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 i 264 zgony z powodu COVID-19.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA