fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Boliwijska telewizja pokazała jak umiera się na COVID-19

AFP
W programie telewizji PAT, z Santa Cruz, zatytułowanym "Żadnych kłamstw", pokazano ostatnie minuty życia pacjenta chorego na COVID-19 - informuje AFP.

Na nagraniu widać jak pacjent umiera na COVID-19 w czasie, gdy lekarze próbują za wszelką cenę uratować mu życie. Nagranie trwa ok. 30 minut.

Autorzy programu tłumaczyli, że podjęli decyzję, by pokazać śmierć pacjenta w szpitalu w Santa Cruz, aby zmusić do działania władze zaniedbujące ochronę zdrowia. 

W regionie, w którym znajduje się Santa Cruz, wykryto 60 proc. wszystkich zakażeń wykrytych dotąd w Boliwii. Na COVID-19 zmarło tam 679 osób.

Rzecznik praw obywatelskich Boliwii, Nadia Cruz, zarzuciła autorom programu "pościg za sensacją" stwierdzając, iż w sposób "chorobliwy" pokazywali oni "obrazy przedstawiające próbę reanimacji osoby, która niestety skończyła się śmiercią".

Według Craz program naruszał porządek prawny Boliwii i może skutkować wywołaniem "zbiorowego lęku".

Program krytykują też boliwijscy dziennikarze.

"Straciliśmy wraz z tym wirusem bardzo wiele, w tym empatię" - napisała na Twitterze dziennikarka Maria Trigo z "El Deber de Santa Cruz".

Z kolei Fabiola Chambi z "Los Tiempos" oceniła, że pokazanie umierania chorego było "brakiem szacunku dla człowieczeństwa".

Źródło: AFP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA