fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Belgia otworzy bary, restauracje, kina - ale nie nocne kluby

AFP
W Belgii 8 czerwca mają zostać otwarte bary i restauracje, a także inne placówki związane z życiem społecznym i kulturalnym - ale nie nocne kluby - oświadczył David Clarinval, minister ds. budżetu Belgii.

Minister ds. budżetu zapowiedział otwarcie barów i restauracji przed posiedzeniem rządu, na którym mają zostać ogłoszone kolejne decyzje ws. łagodzenia obostrzeń w kraju, z jedną z najwyższych liczb zgonów na COVID-19 na milion mieszkańców.

- Wszystkie branże będą mogły się ponownie otworzyć, ale niestety nie nocne kluby - mówił Clarinval w rozmowie z belgijską telewizją.

8 czerwca otwarte mają zostać atrakcje turystyczne w Belgii, a także kina, będzie można też rozgrywać mecze piłkarskie bez udziału kibiców.

Ponadto Belgowie będą mogli przyjmować więcej gości - zniesiony zostanie zakaz przyjmowania przez jedno gospodarstwo domowe więcej niż czterech osób.

Clarinval podkreślił, że w środę w Belgii stwierdzono jedynie 70 nowych zakażeń koronawirusem. - Wszystkie wskaźniki (dotyczące epidemii - red.) są zielone - zapewnił.

W Belgii zakażenie koronawirusem wykryto u 58685 osób. W wyniku COVID-19 zmarły 9522 osoby.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA