fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Chiny: 30 dzień bez zgonu na COVID-19

AFP
W Chinach w ciągu ostatniej doby stwierdzono trzy nowe przypadki zakażenia koronawirusem, wszystkie miały charakter zakażeń lokalnych (doszło do nich na terenie Chin) - wynika z informacji przedstawionych przez chińską Komisję Zdrowia Publicznego.

Dwa zakażenia wykryto w północno-wschodniej prowincji Liaoning, a jedno w prowincji Jilin, która graniczy z Liaoning. Pierwsza prowincja graniczy z Koreą Północną, druga - z Koreą Północną i Rosją.

Dzień wcześniej w Chinach wykryto siedem zakażeń koronawirusem z czego sześć - wszystkie w Jilin - miało charakter zakażeń lokalnych.

Liczba bezobjawowych zakażeń koronawirusem w Chinach wykrytych w ciągu doby wyniosła 12 - o cztery więcej niż dzień wcześniej.

Łącznie w Chinach wykryto jak dotąd 82929 objawowych zakażeń koronawirusem.

13 maja był 30 dniem z rzędu w którym chińska Komisja Zdrowia Publicznego nie poinformowała o wykryciu zgonu z powodu COVID-19 w ciągu ostatniej doby (w tym czasie liczba ofiar koronawirusa zwiększyła się o jeden z powodu doliczenia do statystyk mężczyzny z Pekinu, który zmarł wcześniej, ale początkowo nie traktowano go jako ofiary wirusa).

W Chinach od początku epidemii stwierdzono 4633 zgony z powodu COVID-19.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA