fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Koronawirus w Wielkiej Brytanii: Najniższy wzrost liczby zgonów od końca marca

AFP
W ciągu ostatniej doby w Wielkiej Brytanii zmarło 288 osób, które uzyskały dodatni wynik testu na obecność koronawirusa. To najniższy wzrost od końca marca.

Łączna liczba zakażonych osób w Wielkiej Brytanii wzrosła do 28734. Jednocześnie sekretarz ds. zdrowia Matt Hancock ostrzegł, że należy spodziewać się wzrostu liczby zakażeń, ponieważ w czasie weekendu spada liczba przekazywanych raportów.

Od początku epidemii w Wielkiej Brytanii przebadano niemal 1,3 mln osób. Testy wykazały obecność wirusa u 190584 osób. W porównaniu z poprzednim dniem, liczba ta wzrosła o 3985.

W szpitalach leczonych jest 13258 pacjentów. 

Koronawirus SARS-CoV-2, znany wcześniej jako 2019-nCoV po raz pierwszy pojawił się w Wuhan prawdopodobnie w połowie listopada 2019 roku.

Pierwszym dużym ogniskiem epidemii koronawirusa był targ z owocami morza w Wuhan, który władze zamknęły 1 stycznia w związku z rozpowszechnianiem się choroby.

Na początku stycznia władze Chin oficjalnie przyznały, że zachorowania w Chinach powoduje nowy wirus z rodziny koronawirusów - wirusów odzwierzęcych (inne znane wirusy z tej rodziny to m.in. SARS i MERS).

Istnieje hipoteza, że wirus przeniósł się ze zwierząt na człowieka w wyniku jedzenia mięsa dzikich zwierząt: nietoperzy, węży lub łuskowców.

Objawy COVID-19, choroby wywoływanej przez koronawirus to gorączka, kaszel, ból mięśni, osłabienie. W ponad 80 proc. przypadków przebieg choroby jest łagodny i przypomina przebieg grypy. WHO szacuje śmiertelność nowego koronawirusa na poziomie ok. 3,4 proc. (w przypadku grypy - 0,1 proc.).

W grupie podwyższonego ryzyka w związku z epidemią koronawirusa są osoby starsze lub cierpiące na choroby przewlekłe. Zarażenie się wirusem ma natomiast zwykle bardzo łagodny przebieg u dzieci.

Źródło: CNN
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA