fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Szumowski: Trzeba zaostrzyć warunki kwarantanny

Fotorzepa, Jakub Czermiński
Robimy 1200 testów na milion mieszkańców. Jak na stan epidemii, który mamy obecnie, to duża liczba - zapewnił na konferencji prasowej minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Szumowski przekazał, że w związku z coraz częstszymi przypadkami poziomego przeniesienia wirusa, zapadła decyzja o dystrybuowaniu środków ochrony osobistej również do innych niż szpitale zakaże i jednoimienne placówek ochrony zdrowia.

Szef resortu zdrowia zapowiedział przekazanie 5 mln 3200 tys. maseczek, 19 tys. masek FFP2 i wyższych, 32 tys. kombinezonów, 6 mln rękawiczek, 41,5 tys. gogli i 60-tys. 5-litrowych baniaków z płynem dezynfekcyjnym.

Szumowski podkreślił, że to w Polsce to dopiero początek walki z pandemią, w ciągu najbliższych tygodni czeka nas gwałtowny wzrost zachorowań. Sądzi, że pod koniec tego tygodnia zakażonych będzie kilka tysięcy osób.

- Jak duża będzie ta fala zachorowań, zależy w dużej mierze od nas - mówił minister, przywołując dużą liczbę osób wypoczywających w ostatni weekend w parkach czy innych miejscach publicznych, a także tłumy na targowiskach.

W związku z tym warunki kwarantanny powinny być, zdaniem ministra zdrowia, zaostrzone. Jutro premier Mateusz Morawiecki ma przedstawić dodatkowe postanowienia w tej sprawie.

Szef resortu zdrowia przekazał, że obecnie w Polsce wykonywanych jest 1200 testów na milion mieszkańców, co, jak mówił, jest "wysoką liczbą, jak na stan epidemii, w którym obecnie jesteśmy".

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA