fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Koronawirus w Chinach: Gwałtowny spadek liczby zachorowań

AFP
W ciągu minionej doby liczba nowych zachorowań spowodowanych koronawirusem 2019-nCoV spadła w Chinach gwałtownie do 394 - podczas gdy jeszcze dobę wcześniej wykryto 1749 nowych zachorowań - informuje chińska Komisja Zdrowia Publicznego. Liczba ofiar śmiertelnych wirusa wyniosła w ciągu ostatniej doby 114.

Liczba nowych zachorowań 19 lutego była najniższa od 23 stycznia - zauważa Reuters.

Tak duży spadek liczby zachorowań ma związek ze zmianami w diagnozowaniu koronawirusa - dotychczas w prowincji Hubei, u osób, u których na zdjęciach rentgenowskich widoczne były objawy zapalenia płuc, ale u których nie przeprowadzono testów na obecność wirusa 2019-nCoV, były klasyfikowane jako nosiciele wirusa. Obecnie osób tych nie zalicza się do nosicieli wirusa jeżeli obecności wirusa w ich organizmie nie potwierdzą dodatkowe testy.

W związku ze zmianami w diagnozowaniu wirusa w prowincji Hubei, gdzie znajduje się miasto Wuhan, w którym rozpoczęła się epidemia, liczba nowych przypadków zarażenia się wirusem 2019-nCoV w ciągu doby spadła do 349 - z 1693. To najmniej od 25 stycznia.

Poza Hubei wirusem zaraziło się tylko 45 osób.

W Hubei zanotowano w ciągu minionej doby 108 zgonów spowodowanych zarażeniem się koronawirusem, 88 z nich w mieście Wuhan. Łącznie w Wuhan z powodu wirusa zmarło już 1585 osób - to niemal 75 proc. wszystkich ofiar wirusa w Chinach kontynentalnych.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA