fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Korea Północna

Korea Północna: Kim Dzong Un wjechał na koniu na świętą górę

AFP
Doradcy Kim Dzong Una są przekonani, że przywódca Korei Północnej planuje "wielką operację" - podają północnokoreańskie media państwowe w artykułach, które zawierają zdjęcia przywódcy Korei Północnej wjeżdżającego konno na świętą górę - informuje Reuters.

Na zdjęciach opublikowanych przez północnokoreańską agencję KCNA widać Kima, który na białym koniu wjeżdża na górę Pektu-san, najwyższy szczyt Korei Północnej uważany przez jej mieszkańców za świętą górę.

"Jego wjazd konno na Pektu-san jest wydarzeniem o wielkiej wadze w historii rewolucji koreańskiej" - podaje KCNA.

"Po doświadczeniu wspaniałych chwil w czasie jego (Kima) rozmyślań na Pektu-san wszyscy urzędnicy towarzyszący mu są przekonani (...), że dojdzie do wielkiej operacji, która zaskoczy i zachwyci świat i uczyni krok naprzód na drodze koreańskiej rewolucji" - pisze agencja w depeszy.

Nie jest jasne, o jaką operację chodzi - zaznacza Reuters. Kim Dzong Un w przeszłości często wjeżdżał na świętą górę w czasie realizacji dużych politycznych przedsięwzięć.

Analitycy twierdzą, że wjazd na świętą górę ma symbolizować opór Korei Północnej wobec międzynarodowych sankcji i presji na porzucenie przez Pjongjang programu nuklearnego i rozwoju rakiet balistycznych.

W 2017 roku Kim wjechał na Pektu-san kilka dni po wystrzeleniu przez Koreę Północną największej jak dotąd rakiety międzykontynentalnej i kilka tygodni przed noworocznym orędziem, które było początkiem odprężenia w relacjach z USA i Koreą Południową.

W 2018 roku Kim zabrał na szczyt prezydenta Korei Południowej, Moon Jae-ina.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA