fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Konsumenci

Kiełbasa wycofana ze sklepów E. Leclerc przez salmonellę

E. Leclerc
E. Leclerc
Adobe Stock
Główny Inspektor Sanitarny wydał ostrzeżenie publiczne ws. francuskich kiełbas sprzedawanych w sieci sklepów E. Leclarc. Produkty mogą być zanieczyszczone pałeczkami Salmonella.

- Główny Inspektor Sanitarny został poinformowany poprzez system wczesnego ostrzegania o niebezpiecznej żywności i paszach (RASFF) o prowadzonym przez firmę France Salaisons wycofaniu z obrotu i od konsumentów produktów wskazanych poniżej ze względu na możliwą obecność bakterii Salmonella - czytamy w komunikacie.

Chodzi o dwa rodzaje kiełbas marki SAINT-AZAY: SAUCISSE SECHE DROITE w opakowaniach 250 g, o numerze identyfikacyjnym: 3564700012246 oraz SAUCISSE SECHE COURBE w opakowaniach 300 g, o numerze identyfikacyjnym: 3564700012253. Zakwestionowane produkty noszą datę spożycia do 08/12/2020 włącznie.

GIS podaje, że dystrybutor SCAWAR Sp. z o.o. wszczął procedurę wycofywania produktów ze sklepów E. Leclerc. Proces ten jest monitorowany przez organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Ponadto na terenie sklepów E. Leclerc została umieszona informacja dotycząca możliwości zwrotu kwestionowanych produktów.

Inspektorat ostrzega przed spożyciem zakwestionowanych produktów. Spożycie żywności zanieczyszczonej pałeczkami Salmonella może wywołać zatrucie pokarmowe.

W przypadku wystąpienia objawów choroby po spożyciu produktów objętych komunikatem GIS radzi, by skontaktować się z lekarzem.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA