fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Komercyjne

21- piętrowy Central Point nad tunelem metra

Central Point - biurowiec u zbiegu ul. Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej w Warszawie
Materiały Inwestora
Pierwszy w Polsce wysokościowiec belgijskiego dewelopera - firmy Immobel - stanie przy ul. Marszałkowskiej.

Planowany biurowiec był znany pod nazwą CBD One. Inwestor przemianował go teraz na Central Point, co nawiązuje wprost do lokalizacji obiektu u zbiegu głównych arterii miasta – ul. Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej, bezpośrednio nad jedynym w Warszawie skrzyżowaniem dwóch linii metra.

- Inwestycja uzyskała już prawomocne pozwolenie na budowę, która ruszy na przełomie pierwszego i drugiego kwartału 2018 roku. Trwają intensywne prace projektowe i inżynieryjne - mówią przedstawiciele firmy Immobel. - W biurowcu nad stacją metra Świętokrzyska zastosujemy najnowsze rozwiązania konstrukcyjne i aranżacyjne. 21-piętrowy budynek biurowy z funkcją usługową o powierzchni całkowitej 19,1 tys. mkw. ma być oddany do użytku w połowie 2020 roku. Central Point, który stanie w samym sercu Warszawy, na przecięciu dwóch linii metra oraz przy trasach wielu autobusów i tramwajów, niedaleko stacji Veturilo, będzie jednym z najlepiej skomunikowanych biurowców w Warszawie - podkreślają.

Lokalizację doceniają potencjalni najemcy. Jacek Wachowicz, prezes Immobel Poland, przyznaje, że firma dostaje już pytania od klientów.- Informacja o rozpoczęciu budowy Central Point ożywiła rynek.Najemcy wiedzą, że Immobel jest znany na świecie z nieszablonowych inwestycji - podkreśla. - Autorami projektu warszawskiej wieży są Biuro Projektowe Kazimierski i Ryba oraz paryskie biuro firmy Arquitectonica, od wielu lat współpracujące z Grupą Immobel przy projektach w Belgii i Luksemburgu. Paryscy architekci przeprojektowali całą planowaną pierwotnie fasadę budynku. Ostatnio pracują także nad strefą lobby, aby była bardziej funkcjonalna i atrakcyjna dla użytkowników.

Deweloper zdecydował się także na dwa tarasy - na czwartym i siódmym piętrze. Na najwyższej kondygnacji zaplanowano antresolę. W budynku będzie sześć wind. - W pełni przeszklona fasada zagwarantuje stały dostęp światła dziennego. Wnętrza spełnią najwyższe standardy biurowe. Projekt gwarantuje elastyczną aranżację powierzchni piętra biurowego o powierzchni 939 mkw. - opisuje deweloper. - Immobel Poland pracuje m.in. nad wprowadzeniem nowych rozwiązań technicznych i optymalizacją powierzchni.Część konstrukcji będzie nadwieszona nad tunelem pierwszej linii przy jednoczesnym oparciu czterech dolnych kondygnacji na dachu stacji metra. Taki projekt wymaga bardzo skomplikowanej struktury technicznej. Ze względu na szereg wyzwań inżynieryjnych, wszelkie prace muszą być przeprowadzane w kooperacji ze spółką Metro Warszawskie - podkreślają.

Przy realizacji inwestycji Immobel Poland zapowiada ścisłą współpracę także ze swoją belgijską spółką matką i wykorzystanie jej doświadczeń zdobytych m.in. przy realizacji obiektów Black Pearl czy Mobius w Brukseli.

W październiku Immobel Poland świętował zawieszenie wiechy na swojej innej warszawskiej inwestycji - rewitalizowanym budynku Cedetu.

o deweloperze

Immobel Group to działająca od 1863 roku belgijska spółka deweloperska, notowana na giełdzie Euronext. Koncentruje się na sektorze biurowym, mieszkaniowym oraz tworzeniu własnych banków ziemi. Działalność prowadzi także w Wielkim Księstwie Luksemburga, a od 2011 roku również w Polsce.

W portfolio firma ma takie obiekty biurowe jak siedziba Parlamentu Europejskiego w Brukseli, tamtejszy biurowiec Black Pearl oraz budynek Policji Federalnej. Wśród licznych projektów mieszkaniowych grupy wyróżnia się kompleks Infinity Living – pierwsza wieża mieszkalna w Luksemburgu.

Z kolei jedno z najnowszych przedsięwzięć grupy - historyczny kompleks Chambon zlokalizowany w belgijskiej stolicy zdobył tytuł "Najlepsza Rewitalizacja" (Best Refurbished Building) na MIPIM 2017.

Immobel Poland Immobel Poland to działająca od 2011 roku spółka córka Immobel Group. Ma na koncie rewitalizację poznańskiego Okrąglaka. Immobel Poland kończy prace przy projekcie zabytkowego warszawskiego Cedetu – budynku dawnego Smyka. Firma przygotowuje się do budowy wieżowca biurowego - Central Point, który będzie usytuowany przy skrzyżowaniu ul. Świętokrzyskiej i Marszałkowskiej w Warszawie. Na Wyspie Spichrzów w Gdańsku prowadzi wielofunkcyjną inwestycję Granaria.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA