fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Komercyjne

Mennica Legacy Tower: gotowy budynek dla WeWorka

materiały prasowe
Budynek Zachodni w warszawskiej inwestycji Mennica Legacy Tower został oddany do użytku.

Wyłącznym najemcą biur w oddanym właśnie budynku jest operator przestrzeni coworkingowych - WeWork. Nowa lokalizacja tej firmy będzie największą elastyczną powierzchnią do wynajęcia w całej Europie Środkowo-Wschodniej. Ostatnim etapem realizacji Mennicy Legacy Tower będzie aranżacja 140-metrowej wieży kompleksu.

Mennica Legacy Tower to inwestycja biurowa firmy Golub GetHouse i Mennicy Polskiej powstająca przy skrzyżowaniu ul. Prostej i Żelaznej na warszawskiej Woli. Kompleks o powierzchni 65,6 tys. mkw. tworzy 140-metrowa wieża i sąsiadujący z nią 43-metrowy Budynek Zachodni, który dokładnie trzy lata po rozpoczęciu budowy dostał pozwolenie na użytkowanie. Zakończono także budowę garażu podziemnego.

Wieża ma być oddana najemcom jesienią 2020 roku. Głównym najemcą wysokościowca będzie mBank, który wynajął 45,6 tys. mkw. Oprócz centrali mBanku znajdą się tam również biura Golub GetHouse i Mennicy Polskiej.

W 12-metrowym lobby głównym trwają prace wykończeniowe. Zagospodarowywany jest też pasaż miejski i tereny pomiędzy budynkami kompleksu. Zostały posadzone drzewa, m.in. ambrowiec balsamiczny.

- Realizacja tak nowoczesnej i technologiczne zaawansowanej inwestycji była dla nas niemałym wyzwaniem, dlatego fakt oddania Budynku Zachodniego do użytkowania i wprowadzenia się do niego pierwszego najemcy to ogromna radość i satysfakcja - przekazał mediom Cezary Jarząbek, założyciel i prezes spółki Golub GetHouse.

Ofertę kompleksu uatrakcyjnią przestrzenie handlowo-usługowe, które zostaną zagospodarowane m.in. przez restaurację Meet & Eat i klub fitness Zdrofit. Część biurowa inwestycji została w pełni skomercjalizowana jeszcze przed zakończeniem prac budowlanych.

- W obu budynkach Mennicy Legacy Tower zostaną zastosowane zaawansowane rozwiązania technologiczne zwiększające efektywność pracy systemów i gwarantujące bezpieczeństwo najemców, a także najnowsze technologie mobilne, umożliwiające użytkownikom komunikowanie się z systemami budynkowymi za pomocą aplikacji instalowanej na smartfonach najemców - opisuje deweloper.

Za projekt architektoniczny Mennicy Legacy Tower odpowiada pracownia architektoniczna Goettsch Partners z Chicago, która na swojego lokalnego partnera wybrała biuro projektowe Epstein. Inwestycja powstaje zgodnie z wymogami międzynarodowego certyfikatu ekologicznego BREEAM na poziomie „Outstanding".

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA