fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Komercyjne

Nyskie centrum handlowe z historią kinem

materiały prasowe
Dekada Nysa, największy obiekt handlowy spółki Dekada, ma być otwarty w drugiej połowie 2020 roku. Powierzchnia galerii to 27 tys. mkw.

Polski rynek handlowy jest bliski nasycenia. W niewielu już miejscach brakuje wielkopowierzchniowych centrów handlowych. Taka galeria powstaje w Nysie. Buduje ją Dekada, deweloper z polskim kapitałem. Obiekt rośnie tuż obok Rynku, pomiędzy dworcami autobusowym i kolejowym.

Na powierzchni ok. 27 tys. mkw. ( 19 tys. mkw. GLA), znajdzie się ok. 80 sklepów i strefa rozrywki. Będzie tam m.in. kino. Parking pomieści 400 samochodów. Projekt galerii stworzyła pracownia architektoniczną JSK Architekci.

Istotnym elementem nyskiej Dekady będzie zabytkowa, XIX-wieczna Gazownia Miejska. - Jej historyczne, ceglane ogrodzenie zostanie w większości zachowane i wkomponowane w elewację galerii, a kolorystyka całego obiektu będzie się do niego odwoływać. W galerii powstanie także szklany pasaż z zachowaną przedwojenną kostką granitową. Obiekt został podzielony na bryły o różnym wykończeniu elewacji, przy jednoczesnym zastosowaniu szkła i naturalnej zieleni - mówią przedstawiciele dewelopera.

- Dekada Nysa to dla nas projekt szczególny. Nie tylko dlatego, że to największa inwestycja w naszym portfolio - mówi Aleksander Walczak, prezes spółki Dekada. - Chcemy jak najlepiej odpowiadać na oczekiwania przyszłych klientów, stąd przez długi czas poszukiwaliśmy najlepszych rozwiązań dla tej galerii. W efekcie udało nam się stworzyć projekt, który łączy historię tego miejsca z teraźniejszą tkanką miasta i potrzebami lokalnej społeczności. Z myślą o ich wymaganiach stworzyliśmy bogatą ofertę handlowo-usługową obiektu oraz obszerny sektor rozrywkowy.

Szczególnie rozbudowany zostanie segment odzieżowy, który stworzą popularne polskie i międzynarodowe marki jak Reserved, Sinsay, Cropp, Diverse, House, Vistula i Wólczanka, Kubenz, Big Star, CCC, Quiosque i inne. Miłośnicy aktywności fizycznej znajdą w obiekcie także salony marek 4F, Martes Sport czy 50 style.  W galerii obecne będą też sieci Smyk, Empik, RTV Euro AGD, Rossmann, Swiss, Yes, Briju, Pepco i KiK. Strefę rozrywkową stworzą restauracje i kawiarnie, m.in.  Grycan i So!Coffee oraz 4-salowe kino.

Za koordynację budowy odpowiada BOIG Project Management, natomiast za wynajem powierzchni handlowej - BOIG Property Consulting. Generalnym wykonawcą obiektu jest firma Adamietz.

Spółka Dekada działa od 2007 roku. W portfolio firmy jest jedenaście obiektów, które pod wspólną nazwą Dekada działają w Brodnicy, Ciechanowie, Grójcu, Krakowie, Malborku, Myślenicach, Nowym Targu, Olsztynie, Sieradzu, Skierniewicach i Żyrardowie. Realizowane są także inwestycje w Nysie oraz we współpracy z PKP, centra handlowo-komunikacyjne w Koninie i Mińsku Mazowieckim.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA