fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Komercyjne

5,1 mln euro na budowę parku logistycznego w Szczecinie

Fotorzepa/ Adam Burakowski
Hillwood, deweloper powierzchni produkcyjno-magazynowych, podpisał umowę kredytową z bankiem BGK na kwotę ok. 5,1 mln euro.

Kredyt ma sfinansować budowę parku logistycznego w Szczecinie. Magazyn to pierwsza inwestycja Hillwood w tym rejonie. Budynek o powierzchni 4908 mkw. powstaje w systemie build-to-suit (BTS), czyli na zamówienie i według wytycznych klienta.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z rozpoczęcia współpracy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego. Tym bardziej, że współpracę rozpoczynamy bardzo ciekawą inwestycją, w doskonale rozwijającej się lokalizacji na magazynowej mapie Polski – mówi cytowany w komunikacie Hubert Michalak, prezes Hillwood Polska. - Szczecin ma ogromny potencjał, już od kilku lat cieszy się zainteresowaniem najemców, w efekcie czego region ten może pochwalić się jednym z najniższych w kraju poziomem pustostanów.

Hillwood to firma z branży nieruchomości komercyjnych. Prowadzi inwestycje w Europie i Ameryce Północnej. Na świecie deweloper wybudował ok. 18 mln mkw. powierzchni magazynowej, z czego ponad milion w Polsce.

Na polskim rynku Hillwood obecny jest od 2014 roku, buduje centra logistyczne i przemysłowe, zarówno w formule BTS (szyte na miarę), jak i na wynajem. Firma zajmuje się również akwizycjami i zarządzaniem nieruchomościami.

Hillwood Polska działa na głównych rynkach magazynowych takich jak Warszawa, Polska centralna, Wrocław, Górny Śląsk, inwestując także w nowych, perspektywicznych lokalizacjach, jak Częstochowa, Kutno czy Świebodzin.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA