fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Katastrofy

Pasażerski An-26 rozbił się na Kamczatce. Zginęło 28 osób

samolot typu An-26
PAP/ITAR-TASS
Na północy Kamczatki odnaleziono wrak samolotu pasażerskiego An-26. Wcześniej informowano, że na 10 minut przed planowanym lądowaniem utracono kontakt z załogą. Na pokładzie maszyny było 28 osób, nikt nie ocalał.

Według dalekowschodniej prokuratury ds. transportu, samolot typu An-26 leciał z Pietropawłowska Kamczackiego do miejscowości Pałana na północy Kamczatki. Maszyna wykonywała planowy lot. Na pokładzie było 6 członków załogi i 22 pasażerów.

Jak podała agencja TASS, załoga nie zgłaszała problemów w czasie lotu. Ministerstwo ds. sytuacji nadzwyczajnych przekazało, że utracono kontakt z załogą, która w wyznaczonym terminie nie skontaktowała się z kontrolą lotów.

Na poszukiwania An-26 śmigłowcem Mi-8 wylecieli ratownicy z regionalnej bazy poszukiwawczo-ratowniczej.

Według lokalnej agencji meteorologicznej, w rejonie zaginięcia samolotu występowała mgła i zachmurzenie. Kontakt z załogą utracono ok. 10 minut przed planowanym przyziemieniem maszyny.

Samolot należał do przedsiębiorstwa Kamczatka Aviation Enterprise, według TASS maszyna była eksploatowana od 1982 r.

Powołując się na informatora agencja Interfax podała, że służby ratownicze odebrały słaby sygnał alarmowy, aktywowany automatycznie w przypadku katastrofy samolotu.

Później władze regionalne oficjalnie potwierdziły, że An-26 rozbił się, a miejsce katastrofy zostało odnalezione.

- Do katastrofy doszło przypuszczalnie podczas odejścia na drugi krąg - powiedział Władimir Sołodow, gubernator Kraju Kamczackiego.

Samolot rozbił się w odległości kilku kilometrów od pasa lotniska w Pałanie. Powołując się na oficjalne źródła rosyjskie media podają, że wszyscy pasażerowie i członkowie załogi zginęli.

Źródło: rp.pl / Interfax, TASS
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA