fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Handel

H&M testuje wypożyczanie ubrań. Nie kupuj, pożyczaj

Bloomberg
Szwedzka sieć handlowa H&M rozpoczęła testowanie nowej usługi, pozwalającej na wypożyczenie ubrań zamiast ich kupowania.

Wykupując specjalny, roczny abonament będzie można wypożyczyć dowolna ilość ubrań z marki COS. Program jest na razie testowany tylko w Chinach, przy współpracy z chińską platformą YCloset, która zajmuje się wypożyczaniem ubrań.

Od początku grudnia przez trzy miesiące będą na niej dostępne ubrania z marki COS należącej do H&M. Szwedzkiej sieci chodzi o promocję świadomości ekologicznej i ograniczania zakupów. Zamiast kupować można teraz tylko wypożyczyć.

Czytaj także: Sieć sklepów COS wypuściła nową kolekcję z niesprzedanych ubrań

YCloset ma 15 mln zarejestrowanych użytkowników, którzy najczęściej wybierają miesięczny abonament a nie płatność za jedną sztukę ubrania i mają też możliwość wykupienia ubrania po okresie wypożyczenia - informuje agencja Reutera.

Także takie marki jak Banana Republic of Gap Inc. i Bloomingdale's rozpoczęły usługi wypożyczania ubrań. Po opłaceniu miesięcznego abonamentu można wypożyczyć dowolną ilość ubrań.

W Szwecji H&M zdecydował się na uruchomienie pierwszej wypożyczalni eleganckich sukien świątecznych. Zamiast abonamentu wystarczy zapłacić za wypożyczenie jednej sztuki.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA