fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Handel

Mere. Rosyjski dyskont już w Polsce

Pierwszy w naszym kraju sklep sieci hard dyskontów Mere został w sobotę otworzony w Częstochowie - ustaliła Rzeczpospolita

Pierwszy w Polsce dyskont Mere znajduje się w Częstochowie przy ul. 1 Maja w obiekcie, w którym poprzednio mieścił się sklep z wyrobami importowanymi z Chin. Od kilku tygodni trwały w nim prace przygotowawcze, rozstawiany był towar, zawieszane były banery reklamowe.

Rosyjska sieć hard dyskontów Mere od kilku lat zapowiadała wejście na polski rynek, ale były one wielokrotnie zawieszane, a o rezygnacji z planów podboju naszego rynku świadczyła choćby likwidacja strony internetowej spółki. Firma konsekwentnie nie udziela żadnych informacji na temat swoich planów, otwarcia nie poprzedził komunikat prasowy jak ma to zazwyczaj miejsce.

Mere oferuje produkty w formie hard dyskontu - sklep jest maksymalnie uproszony, towary w ograniczonym wyborze z podstawowych kategorii sprzedawane wprost z palet. Ma to pozwolić na jeszcze bardziej znaczące obniżenie cen.

Najpierw rosyjska sieć dyskontowa zapowiadała, że do końca 2018 r. będzie mieć w Polsce osiem sklepów (taka informacja zresztą nadal jest na jej stronie internetowej). Na stronie jest informacja iż docelowo sklepów w Polsce ma być ponad 100. Ze sprawozdań finansowych wynika, że od dwóch lat Torgservis nie wykazuje żadnych przychodów. Co więcej, rosną straty – w 2017 r. wynosiły 75,7 tys. zł, w 2018 r. – 95,3 tys. zł. Aktywa firmy na koniec 2018 r. przekraczały nieco 1 mln zł, trwałych nie posiadała.

Czytaj także: Tanie sklepy receptą na kryzys. Nadchodzą nowe sieci

Andrey Shnayder jest właścicielem 13,4 proc. akcji, zaś 79,92 proc. Sergey Shnayder. Reszta należy do innych, nie wymienionych udziałowców.

Firma należy do rosyjskiej grupy handlowej, działającej pod szyldem Svetofor, w skład której wchodzi ponad 800 sklepów – w Rosji, Kazachstanie, Białorusi i Chinach. Firma podaje, że pod marką Mere chce działać w UE. Pierwszy sklep jest już w Niemczech, w planach są kolejne otwarcia, także w Rumunii czy Polsce. W Niemczech firma ma już kilka sklepów.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA