Reklama
Rozwiń
Reklama

Czerwony początek sesji na GPW

W pierwszych minutach wtorkowej sesji przewaga niedźwiedzi jest wyraźna. WIG20 traci 0,7 proc. i znajduje się poniżej 2600 pkt.

Publikacja: 30.01.2018 08:34

Czerwony początek sesji na GPW

Foto: Bloomberg

W poniedziałek kolor zielony na warszawskim parkiecie był widoczny jedynie przez chwilę. WIG20 oraz WIG nad kreską utrzymywały się jedynie w pierwszych minutach handlu. Ostatecznie indeksy te straciły odpowiednio 0,3 i 0,1 proc. Warto jednak odnotować, że niewielkim spadkom towarzyszyła niewielka aktywność inwestorów. Obroty dla szerokiego WIG wyniosły niespełna 660 mln zł, z czego 447 mln zł było zasługą 20 największych emitentów. Co przyniesie wtorkowa sesja?

Na początku handlu sporą przewagę mają sprzedający. WIG20 traci 0,7 proc. i znajduje się poniżej poziomu 2600 pkt. Z technicznego punktu widzenia sytuacja na wykresie WIG20 w krótkim terminie nie wygląda najlepiej. Warto zwrócić uwagę na tygodniową świecę doji, która ukształtowała się na wykresie WIG20 po zakończeniu piątkowej sesji. Świeca ta nie ma korpusu, a ceny zamknięcia i otwarcia są na tym samym poziomie. Co więcej ma ona długi górny knot, który świadczy o tym, że wyższe poziomy cenowe nie są obecnie akceptowane.

RP.PL i The New York Times w pakiecie!

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Month - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskasz dodatkowo pełny dostęp do The New York Times na 12 miesięcy.

W pakiecie otrzymasz dostęp do NYT: News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

Reklama
Giełda
Berkshire Hathaway z solidnym zyskiem i górą gotówki
Materiał Promocyjny
Aneta Grzegorzewska, Gedeon Richter: Leki generyczne też mogą być innowacyjne
Giełda
Piątkowa wyprzedaż na giełdzie w Warszawie
Giełda
Dwa światy gigantów z WIG-odzież. III kwartał w LPP i CCC ujawnił różnice
Giełda
Niedźwiedzie na GPW tak łatwo nie odpuszczają
Materiał Promocyjny
Raport o polskim rynku dostaw poza domem
Giełda
Akcje XTB pod presją sprzedających. Zaważyły słabe wyniki
Materiał Promocyjny
Manager w erze AI – strategia, narzędzia, kompetencje AI
Reklama
Reklama