Reklama

Wojciech Pokora nie żyje

W wieku 83 lat zmarł aktor Wojciech Pokora. Jako pierwsza informację o jego śmierci podała na swoim profilu na Facebooku Krystyna Janda. Informację potwierdziła Informacyjna Agencja Radiowa

Aktualizacja: 04.02.2018 12:52 Publikacja: 04.02.2018 10:55

Kadr z filmu "Brunet wieczorową porą"

Foto: Carisma Entertainment Group

arb

Wojciech Pokora to były aktor warszawskich teatrów: Teatru Dramatycznego (1958–1984), Teatru Nowego (1984–1990) i Teatru Kwadrat (1990–2001). W przeszłości był też wykładowcą Akademii Teatralnej w Warszawie.

Reklama
Reklama

Pokora znany jest polskiej widowni przede wszystkim z ról komediowych - wystąpił m.in. w filmach "Poszukiwany, poszukiwana", "Brunet wieczorową porą", "C.K. Dezerterzy", "Miś" i w serialach "Zmiennicy i Alternatywy 4".

 

Pokora występował też w telewizyjnym kabarecie Olgi Lipińskiej.

Reklama
Reklama

W 2013 roku Pokora został odznaczony przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego medalem Zasłużony Kulturze – Gloria Artis.

- Ja się nie nadaję do filmu, mój charakter i talent nie mają z filmem za wiele wspólnego. Teatr to jest przygoda mojego życia. Cieszę się , że zostałem aktorem i cały czas pracuję w teatrze - mówił przed kilkoma laty Pokora w rozmowie z "Twoim Stylem".

 

Film
Oscary 2026: Krótkie listy ogłoszone. Nie ma „Franza Kafki”
Film
USA: Aktor i reżyser Rob Reiner zamordowany we własnym domu
Film
Nie żyje Peter Greene, Zed z „Pulp Fiction”
Film
Jak zagra Trump w sprawie przejęcia Warner Bros. Discovery przez Netflix?
Film
„Jedna bitwa po drugiej” z 9 nominacjami Złotych Globów. W grze Stone i Roberts
Materiał Promocyjny
Działamy zgodnie z duchem zrównoważonego rozwoju
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama