fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Farmacja

Inno-Gene rozpoczyna wykonywanie testów na obecność koronawirusa

Bloomberg
Spółka zależna Inno-Gene, Centrum Badań DNA, rozpoczęła wykonywanie testów wykrywających obecność SARS-COV-2 (COVID-19), zgodne ze standardami i wytycznymi WHO. Zaczęła również testy serologiczne wykrywające przeciwciała IgM i IgG specyficzne do SARS-COV-2.

Spółka poinformowała Ministerstwo Zdrowia oraz SANEPID o gotowości wykonywania badań diagnostycznych. Laboratorium spółki zależnej ma wesprzeć jednostki służby zdrowia i inne podmioty, w tym przedsiębiorstwa, zakłady produkcyjne i usługowe oraz samorządy w walce z zagrożeniami związanymi z koronawirusem.

Centrum Badań DNA poinformowała, iż jako jedyna w kraju oferuje jednocześnie diagnostykę molekularną (genetyczną) oraz serologiczną (identyfikacja antygenów wirusa i specyficznych przeciwciał przeciwko SARS-CoV-2) oraz sprzedaż szybkich testów do samobadania przeznaczonych dla personelu medycznego. Badania serologiczne pozwolą na identyfikacje osób, które miały kontakt z koronawirusem i przeszły bezobjawowo chorobę oraz wytworzyły odporność na wirusa.

Spółka posiada potencjał diagnostyczny do przeprowadzenia testów wykrywających obecność SARS-Cov-2 (COVID-19) w ilości do 1000 badań genetycznych dziennie i 2500 badań serologicznych.

- Spotkaliśmy się z dużym zainteresowaniem naszą ofertą badań wśród władz samorządowych które nadzorują podległe szpitale i chcą zaoferować szybką diagnostykę personelu medycznego. Obecnie spółka jest w trakcie opracowywania trybu postępowania i procedur dla firm i urzędów, które są lub będą miały problemy z normalnym funkcjonowaniem w przypadku potwierdzenia choroby COVID-19 wśród personelu. Pozwoli to na skrócenie czasu kwarantanny do minimum - powiedział Jacek Wojciechowicz, prezes zarządu Inno-Gene.

W czwartek po 9 walory Inno-Gene drożały o ponad 16,5 proc., do 5,92 zł.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA