fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Edukacja i wychowanie

RPO: MEN aprobuje homofobiczną wypowiedź kurator oświaty

Barbara Nowak
YouTube/Kuratorium Małopolska
Minister Edukacji Narodowej nie widzi podstaw do stwierdzenia zaniedbania lub nienależytego wykonywania zadań ustawowych przez Barbarę Nowak, małopolską kurator oświaty. Rzecznik Praw Obywatelskich zarzucił jej, że wiążąc deklarację LGBT+ z pedofilią, naruszyła godność osób LGBT i dopuściła się mowy nienawiści ze względu na orientację seksualną.

Małopolska kurator oświaty Barbara Nowak skrytykowała prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego za podpisanie deklaracji na rzecz społeczności LGBT. "Czy Rafał Trzaskowski poinformował czym lgbt jest naprawdę? Czy wspomniał, że to propagowanie między innymi pedofilii? Sprzedaje się ludziom kłamstwa, że to walka o równe prawa dla homoseksualistów. WARSZAWIACY DLACZEGO GODZICIE SIĘ NA KRZYWDZENIE WASZYCH DZIECI?!" - napisała Barbara Nowak 20 lutego 2019 r.  na Twitterze.

Czytaj też:

Kurator łączy LGBT z pedofilią. Jest wniosek o jej odwołanie

RPO do MEN: homofobiczna wypowiedź małopolskiej kurator oświaty to mowa nienawiści

- Ta wypowiedź ma wymiar homofobiczny i naruszała godność osób nieheteronormatywnych - napisał Rzecznik Praw Obywatelskich do minister edukacji Anny Zalewskiej.

RPO uważa, że wypowiedź można ocenić jako przejaw mowy nienawiści ze względu na orientację seksualną. Domagał się od szefowej resortu edukacji wyciągnięcia konsekwencji dyscyplinarnych wobec kurator z Krakowa.

Dziś RPO informuje, jaką odpowiedź otrzymał z MEN.

- Minister Edukacji Narodowej nie znajduje podstaw do stwierdzenia zaniedbania lub nienależytego wykonywania zadań ustawowych przez Małopolskiego Kuratora Oświaty - napisał 8 kwietnia w odpowiedzi RPO wiceminister edukacji Maciej Kopeć.

Tę konkluzję pisma poprzedziło przytoczenie na dwóch jego stronach zadań i kompetencji kuratorów oświaty, których działalność nadzoruje minister właściwy do sprawy oświaty i wychowania. Pismo Macieja Kopcia nie zawiera żadnego odniesienia do słów Barbary Nowak - zauwża RPO.

 

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA