fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Dyplomacja

Od kiedy do USA bez wizy? Procedury do końca roku

Ambasada USA/mat. pras.
Ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce Georgette Mosbacher powiedziała, że do końca roku potrwają procedury związane z przystąpieniem Polski do programu ruchu bezwizowego.

Polska spełniła podstawowy warunek zniesienia wiz do Stanów Zjednoczonych. Prezydent Donald Trump podpisał w ubiegłym tygodniu objęcie naszego kraju programem bezwizowym.

Czytaj także: Ruch bezwizowy dla Polski. Co warto wiedzieć?

Po przystąpieniu do Visa Waiver Program Polacy będą mogli podróżować do Stanów Zjednoczonych w celach turystycznych lub biznesowych na okres do 90 dni bez konieczności wcześniejszego uzyskania wizy. USA rozumiane są jako 50 stanów oraz Portoryko oraz Wyspy Dziewicze.

W związku z przystąpieniem Polski do programu, konieczne jest przeprowadzenie dodatkowych procedur. Początkowo amerykański ambasada nie informowała od kiedy Polacy będą mogli latać do USA bez wiz.

Dziś ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher powiedziała dziennikarzom, że jest przekonana o zakończeniu całej procedury do końca tego roku. - 2020 będzie rokiem, w którym Polacy będą mogli podróżować do USA bez wiz - zapowiedziała.

Obecnie prowadzone są procedury administracyjne w tej sprawie. - Kiedy to zostanie zakończone, sekretarz do spraw bezpieczeństwa wewnętrznego prześle notę doradczą do Kongresu Stanów Zjednoczonych mówiącą, że Polska spełniła wszystkie wymogi i może dołączyć do programu ruchu bezwizowego - powiedziała ambasador. 

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA