fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Daesh

Raport brytyjskiego think-tanku ws. Daesh: Szkolą dzieci jak III Rzesza

Isa Dare, 4-latek pochodzący z Wielkiej Brytanii, który pojawił się w materiałach propagandowych Daesh
Internet
Daesh stworzył system indoktrynowania dzieci podobny do tego, jaki istniał w III Rzeszy - wynika z raportu brytyjskiego think tanku Quilliam, zajmującego się walką z terroryzmem. "Podejście Daesh do wychowywania dzieci na przyszłych bojowników zawiera elementy nazistowskiej pedagogiki" - twierdzą autorzy raportu.

Autorzy raportu piszą, że terroryści z Daesh chcą stworzyć pokolenie "bardziej śmiercionośne niż oni sami". Dzieci są przygotowywane do roli terrorystów m.in. przez zmuszanie ich do oglądania egzekucji, trzymania w ręku głów skazańców po ich ścięciu i branie udziału w mordowaniu więźniów - czytamy w raporcie.  

Według autorów raportu Daesh bardzo szybko przejął kontrolę nad systemem edukacji na opanowanym przez siebie terytorium. Cel? Wychowanie drugiego pokolenia mudżahedinów, którzy od dzieciństwa będą wychowywani w agresywnej, islamistycznej ideologii.

"Daesh poświęca dużo wysiłku, by zindoktrynować dzieci w ramach tworzonego przez siebie systemu edukacji. Współcześnie terroryści z Daesh uważają, że w przyszłości dzieci te będą lepszymi bojownikami niż oni sami, ponieważ od najmłodszych lat mają kontakt wyłącznie z radykalną, agresywną wersją islamu".

"Niepokojące jest to, że Daesh tworzy armię zindoktrynowanych dzieci, które przyzwyczaja do przemocy poprzez pokazywanie im egzekucji czy dawanie broni do zabawy" - piszą autorzy raportu.

Według autorów raportu członkowie Daesh analizowali system przygotowywania młodych ludzi do służby na rzecz nazistowskiego reżimu, jaki istniał w III Rzeszy. Według niepotwierdzonych źródeł Daesh stworzyło nawet swoją młodzieżówkę, wzorowaną na Hitlerjugend (organizacja stworzona przez Daesh ma nosić nazwę "Fityan al-Islam" czyli dosł. "Dzieci islamu").

Jeden z współautorów raportu stwierdził wprost, że życie pod rządami Daesh to jedna z najgorszych rzeczy, jakich doświadczają współcześnie dzieci na świecie.

Źródło: The Independent
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA