fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Budownictwo

Supertanie domy od Amazona. Można je składać i rozkładać

materiały prasowe
Sterowane pilotem rozkładanie i składanie, panele słoneczne... a wszystko to za mniej niż 100 tys. złotych.

Na Amazonie można kupić praktycznie wszystko, także domy. Pisaliśmy już o tanich, drewnianych domkach do samodzielnego montażu, które kosztują od ok. 18 tys. złotych wzwyż. Jednak konstrukcje tego typu nadają się bardziej na domek letniskowy niż mieszkanie.

Oferta Amazona jest jednak szersza. Jedna z firm sprzedaje za jego pośrednictwem niewielkie domki, które można powiększyć jednym kliknięciem na pilocie i mające praktycznie wszystko, czego potrzeba do życia – od łazienki, aż po wielofunkcyjny pokój. W cenie 24 tys. dolarów plus 1 tys. dolarów za dostawę (ok. 94 tys. złotych) klient dostaje kompletny dom wyposażony dodatkowo we własny system energetyczny.

Energię można dostarczać sobie dzięki instalacji fotowoltaicznej i wiatrowej. Oczywiście, można też podłączyć dom do sieci energetycznej. Co nawet jest zalecane, skoro z opisu wynika, że system energetyczny domku może być używany bez przerw przez 32 godziny (i ma moc 250 W, więc za wielu urządzeń podłączyć się nie da).

Kontenerowy domek da się ustawić błyskawicznie i jest produkowany przez chińską firmę Hebei Weizhengheng Modular House Technology, która produkuje też tanie domki z drewna.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA