fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Budownictwo w zawieszeniu

PhotoXpress
Nadal nie wiadomo, kto będzie nadzorował budownictwo. Zadaniami tymi najprawdopodobniej zostanie obdzielonych kilka resortów.

Dotychczasowy minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk w nowym rządzie odpowiada już tylko za infrastrukturę. Kto przejmie odebrane mu kompetencje? Powstały trzy resorty, do których mogłyby one trafić: inwestycji i rozwoju, przedsiębiorczości i technologii oraz infrastruktury.

– Część zadań dotychczasowego Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa (MIiB) przekażemy nowym strukturom powstałym po zmianach w administracji rządowej – usłyszeliśmy w biurze prasowym reorganizowanego resortu. – Decyzje w tej sprawie podejmie premier.

Najgorętsze pytanie dotyczy Mieszkania+, sztandarowego programu rządu. To właśnie opóźnienia w jego realizacji miały doprowadzić do ograniczenia zadań ministrowi Adamczykowi. Niewykluczone, że nadzorem nad programem zajmie się Jerzy Kwieciński, szef resortu inwestycji i rozwoju, który wypowiedział się już o potrzebie przyspieszenia inwestycji. Resztą zadań prawdopodobnie zostaną obdzieleni inni ministrowie....

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA