fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Budowa i remont

Rynek pierwotny: nowe osiedla mieszkaniowe

Materiały
Bouygues Immobilier zakończył swoją pierwszą inwestycję we Wrocławiu.

Kameralny apartamentowiec Wyspiańskiego 11 powstał tuż nad Odrą, z widokiem na Ostrów Tumski. Francuski deweloper Bouygues Immobilier prowadzi w Polsce 14 inwestycji, z czego dwie - w stolicy Dolnego Śląska. Większość osiedli tej firmy powstaje w Warszawie.

– Wrocław to kolejne po Warszawie miasto w Polsce, w którym realizujemy projekty mieszkaniowe. Do stolicy Dolnego Śląska przekonały nas trzy rzeczy: szybki rozwój miasta, potencjał dostępnych tu terenów i dojrzałość rynku – mówi Iwona Kołodziejczyk, dyrektor wrocławskiego oddziału Bouygues Immobilier Polska.

W apartamentowcu przy ul. Wyspiańskiego 11 jest w sumie 57 mieszkań o wysokości niemal 3 m, z panoramicznymi oknami, dużymi loggiami i tarasami ze szklanymi balustradami. - Mieszkańcy mają widok na Odrę, most Grunwaldzki, Ostrów Tumski i Stare Miasto - opowiadają przedstawiciele dewelopera.

Deweloper zaplanował recepcję, klub fitness, saunę i podziemny parking. - W holu budynku wisi certyfikowana reprodukcja obrazu Wyspiańskiego „Barki na Sekwanie", przygotowana na specjalne zamówienie przez Muzeum Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie - opowiadają przedstawiciele dewelopera. - Elewację obiektu tworzą płyty z włókna cementowego i kompozytu aluminiowego.

– Dla nas ważny jest każdy detal. Obraz to jeden z tych elementów, które nadają budynkowi indywidualny charakter, a przy tym nawiązują do klimatu Francji - podkreśla Iwona Kołodziejczyk. - Korzystając z francuskich doświadczeń, dbamy również o to, by rozwiązania architektoniczne były jak najlepiej dopasowane do lokalizacji. Budowa Wyspiańskiego 11 rozpoczęła się wiosną 2015. Wykonawcą był Erbud. Pierwsi mieszkańcy już się wprowadzają. W ofercie został największy penthouse o powierzchni ponad 120 mkw., z tarasem o powierzchni 100 mkw.

– Budynek wypełnił lukę w zabudowie przy Wybrzeżu Wyspiańskiego. Projekt przygotowała pracownia Zbigniewa Maćkowa - mówi deweloper.

– Uzupełniając pierzeję zdecydowaliśmy się nie konkurować z wielowątkową architekturą nabrzeża, a raczej uspokoić wrażenia, tworząc harmonijną całość budującą dobre tło dla przepływającej obok Odry. Wyspiańskiego 11 wpisuje się w nasze rozumienie dobrego, gęstego, współczesnego miasta. Mieszkańcy budynku mogą korzystać ze wszystkich wartości dodanych, jakie niesie z sobą mieszkanie w centrum, a do tego mają niepowtarzalny widok z okien - podkreśla Zbigniew Maćków.

Bouygues Immobilier Polska realizuje dwie kolejne, również kameralne inwestycje we Wrocławiu – Belleville przy ul. Pięknej oraz Villa Alouette przy ul. Rymarskiej na Grabiszynku.

– Zachęcił nas do tego sukces Wyspiańskiego 11. W planach mamy już następne inwestycje w stolicy Dolnego Śląska - zapowiada Iwona Kołodziejczyk. Dodaje, że Grupa Bouygues, do której należy Bouygues Immobilier, jeden z największych deweloperów we Francji, ma na koncie takie inwestycje jak tunel pod kanałem La Manche, stadion Stade de France w Paryżu, siedziba Parlamentu Europejskiego w Strasburgu.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA