fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Budowa i remont

Deweloperzy rozwiązują worek z nowymi osiedlami

Fantazja – osiedle firmy Cordia na warszawskim Bemowie
materiały prasowe
Zapowiada się bardzo intensywny koniec roku na rynku nieruchomości. Deweloperzy wprowadzają do oferty kolejne inwestycje. Do kupienia są mieszkania i domy.
Osiedle Fantazja przy ul. Kopalnianej na Bemowie wybuduje Cordia Polska. W planach jest pięć budynków ze 147 mieszkaniami o powierzchni od 40 do 120 mkw. To trzecia inwestycja węgierskiego dewelopera w Warszawie. W Polsce – dziewiąta.
Michał Melaniuk, dyrektor zarządzający inwestycjami mieszkaniowymi w spółce Cordia Polska, przypomina, że firma otworzyła się także na nowe miejscowości – Gdańsk, Sopot i Poznań. – Nie chcemy jednak zapominać o miastach, które już dobrze znamy i czujemy – podkreśla.
Kilka nowych inwestycji w najbliższych tygodniach chce wprowadzić na rynek Victoria Dom. Na osiedlach znajdzie się ok. 1 tys. mieszkań. Jak informuje Waldemar Wasiluk, wiceprezes zarządu spółki Victoria Dom, będą to nie tylko kolejne etapy bardzo popularnych osiedli, ale i całkiem nowe inwestycje. – Klienci są bardzo zainteresowani zakupem nowych lokali – podkreśla wiceprezes Wasiluk. Victoria Dom na zgromadzonej w banku ziemi może budować osiedla co najmniej kilka lat.
U zbiegu ul. Postępu i Konstruktorskiej w Warszawie budowę drugiego etapu osiedla Pozytywny Mokotów rozpoczyna Yareal. W tej części inwestycji powstanie 258 mieszkań. Ich sprzedaż rozpoczęła się na początku pandemii. Spółka podaje, że mimo to nabywców znalazła już jedna trzecia lokali. Zakończenie budowy drugiego etapu inwestycji zaplanowano na II kwartał 2022 r. Docelowo w siedmiu budynkach Pozytywnego Mokotowa zamieszka ponad 600 rodzin.
Rozpoczęła się także sprzedaż mieszkań w trzecim apartamentowcu w wielofunkcyjnej Fuzji w Łodzi. To inwestycja spółki Echo Investment. Deweloper zapowiada przywrócenie życia dawnej fabryce Karola Scheiblera. – Na niemal 8 hektarach przy ul. Tymienieckiego trwa rewitalizacja dotychczas zamkniętego fragmentu miasta, który zostanie otwarty latem 2021 r. wraz z oddaniem pierwszego fragmentu placu przy Elektrowni – informuje firma.
Przedsprzedaż II etapu Osiedla Latarników w Gdańsku rozpoczęła z kolei Develia. Na rynek trafiło 214 mieszkań. Budowa rozpocznie się w IV kwartale. Powstaną trzy siedmiopiętrowe budynki z mieszkaniami o powierzchni od 30 do 109 mkw.
Dwie nowe inwestycje wprowadza na rynek także Novisa Development. W Falentach Nowych w gminie Raszyn powstanie kolejny etap Domów przy Willowej. Deweloper oferuje 80 budynków w zabudowie szeregowej i bliźniaczej. Powierzchnia lokali: od 62,3 do 113 mkw. Druga inwestycja Novisy to Nova Magdalenka 2 w Słominie (także gmina Raszyn). Będzie to kolejne osiedle domów jednorodzinnych w zabudowie szeregowej. Budowa zostanie podzielona na siedem etapów.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA