fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Brexit

Brexit: Spotkanie Boris Johnson - Jean-Claude Juncker. Bez przełomu w rozmowach

AFP
Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson i przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker zgodzili się na przyspieszenie rozmów w sprawie osiągnięcia porozumienia dotyczącego brexitu. Obie strony przedstawiły odmienne oceny tego, jak wiele je różni.

Boris Johnson spotkał się z Jean-Claude Junckerem dziś w Luksemburgu. W tle rozmowy padały spekulacje, że porozumienie ws. brexitu jest już w zasięgu wzroku.

- Tak, istnieje duża szansa, że dojdzie do porozumienia. Widzę tego kształt - powiedział po spotkaniu brytyjski premier. O wiele bardziej sceptyczni są przywódcy Unii Europejskiej. Z Johnsonem spotkał się dziś również premier Luksemburga Xavier Bettel. Jego zdaniem szef brytyjskiego rządu musi "przestać mówić i zacząć działać".

- Potrzebujemy czegoś więcej niż słowa. Potrzebujemy dokumenty, nad którym będziemy mogli jak najszybciej pracować - ocenił.

Komisja Europejska również poinformowała, że Wielka Brytania nie przestawiła żadnych rozwiązań w kwestii utrzymania swobodnego przepływu towarów i osób przez irlandzką granicę. To główna przeszkoda na drodze do osiągnięcia porozumienia.

Juncker powiedział, że spotkanie z Jonhsonem przebiegło w "przyjaznej" atmosferze, a przedstawiciele premiera nazwali rozmowy "konstruktywnymi".

- Przywódcy zgodzili się, że dyskusje muszą zostać zintensyfikowane i że spotkania będą wkrótce odbywać się codziennie - przekazał gabinet Johnsona.

Źródło: AP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA