fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Brexit

Brexit: Członkowie Partii Pracy opuszczają Corbyna

Jeremy Corbyn
AFP
Rezygnację z członkostwa w Partii Pracy ogłosiło dziś siedmiu polityków. To reakcja na stanowisko lidera Jeremy'ego Corbyna do kwestii brexitu.

Agencja Reutera informowała rano, że dziś swoją rezygnację może ogłosić co najmniej pięciu członków Partii Pracy. Z partią pożegnało się siedem osób: Luciana Berger, Chris Leslie, Angela Smith, Gavin Shuker, Mike Gapes, Ann Coffey i Chuka Umunna.

To reakcja na trwające od tygodni apele do lidera Jeremy'ego Corbyna o zmianę strategii i rozpoczęcie kampanii na rzecz drugiego referendum w sprawie członkostwa Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej.

Źródła wewnątrz partii twierdzą, że dzisiejsze odejście mogą wywołać kolejną falę rezygnacji. Wśród członków partii rośnie frustracja ws. podejścia Corbyna do największej od ponad 40 lat zmiany w polityce zagranicznej i handlowej Wielkiej Brytanii.

Czytaj także: 

Brexit: Siostra Borisa Johnsona rozebrała się na wizji

Brytyjczycy skazani na własną mozzarellę. "Jest lepsza"

Do tej pory Corbyn przekonywał, że opcja drugiego referendum powinna nadal "być na stole", jeśli rząd premier Theresy May nie zapewni porozumienia z Brukselą, które zostanie przyjęte przez parlament.

Perspektywa przeprowadzenia drugiego referendum stanowi wyzwanie dla Corbyna: wielu członków partii gorąco popiera ten pomysł, inni chcą, aby Wielka Brytania jak najszybciej opuściła wspólnotę.

Wobec lidera partii pojawiły się również oskarżenia o brak walki z antysemityzmem wewnątrz swojego ugrupowania. Sam Corbyn zaprzecza i zobowiązał się do wyeliminowania tego zjawiska wśród polityków swojej partii.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA