fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Nowi prezesi w ogniu żądań

123RF
W państwowych spółkach trwa wymiana zarządów. Nowe władze w pierwszej kolejności będą musiały zmierzyć się z żądaniami związków zawodowych.

Tomasz Gawlik wygrał konkurs na szefa Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Z firmą związany jest od 26 lat, a od września zasiadał w jej zarządzie. Nowy prezes będzie miał przed sobą trudne zadanie wyciągnięcia JSW z poważnych kłopotów finansowych, ale też uspokojenia nastrojów załogi. Reprezentatywne związki zawodowe zgodziły się co prawda na poważne cięcia w górniczych wynagrodzeniach, ale z tą decyzją nie zgodziła część pozostałych organizacji związkowych.

– Uzgodnienie warunków porozumienia ze związkami zawodowymi nie musi oznaczać końca sporu o górnicze wynagrodzenia w JSW. Nie jest wykluczone, że w przyszłym roku spółka będzie zmuszona do dalszych cięć wydatków, w tym także pracowniczych – twierdzi Paweł Puchalski, analityk DM BZ WBK. A to oznacza, że istnieje ryzyko powtórki protestów górniczych, które na początku tego roku na kilkanaście dni sparaliżowały pracę kopalń.

Gorąco może być także w Kompanii Węglowej, która w...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA