fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Najbogatsza kobieta świata rozdała prawie 6 mld dolarów

MacKenzie Scott
MacKenzie Scott
AFP
MacKenzie Scott, była żona Jeffa Bezosa, przekazała ponad 4 mld dolarów 384 amerykańskim organizacjom, w tym bankom żywności i funduszom pomocy. Cztery miesiące wcześniej 116 tzw. czarnych uczelni (HBCU) dostało od niej 1,7 mld dolarów.

Historically black colleges and universities (HBCU) to uczelnie, które powstały przed ustawą o prawach obywatelskich z 1964 r. znoszącą segregacje rasową w USA.

MacKenzie Scott jest 18. na liście najbogatszych ludzi na świecie. Jej majątek to głównie akcje koncernu Amazon.com, które od początku tego roku zwiększyły wartość o 23,6 mld dolarów. Majątek Scott jest szacowany na prawie 61 mld dolarów.

„Pandemia zniszczyła życie Amerykanów, którzy już wcześniej walczyli o przeżycie” - napisał Scott w poście na portalu Medium. „Straty ekonomiczne i skutki zdrowotne okazały się znacznie gorsze w przypadku kobiet, osób kolorowych i osób żyjących w ubóstwie. W międzyczasie znacznie wzrosły majątki miliarderów”. MacKenzie Scott zamieściła też listę wszystkich organizacji, którym przekazała pieniądze – informuje CNN.

Scott jest sygnatariuszem The Giving Pledge, kampanii mającej na celu zachęcenie niezwykle zamożnych ludzi do przekazywania większości swojego majątku na cele filantropijne. Jej założycielami są Warren Buffett, Melinda Gates i Bill Gates.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA