fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Złoty zegarek Rolex znanego golfisty sprzedany za ponad milion dolarów

www.nicklaus.com
Złoty zegarek marki Rolex, należący do legendarnego amerykańskiego golfisty Jacka Nicklausa, został sprzedany na akcji za 1,22 mln dolarów.

Aukcja rozsławionego wśród fanów golfa złotego zegarka należącego do Jacka Nicklausa odbyła się we wtorek wieczorem, zorganizowana przez dom Phillips we współpracy z Bacs&Russo. To 18-karatowy zegarek Rolex 1803 Day-Date.

Czytaj także:  Sotheby's: Bransoletka z różowych diamentów miała być hitem aukcji 

Szwajcarski producent zegarków Rolex podarował go słynnemu amerykańskiemu golfiście Jackowi Nicklausowi w prezencie w 1967 roku. Sportowiec nosił go na nadgarstku przez ponad 50 lat i pojawił się w nim na licznych zdjęciach oraz w 12 turniejach golfowych. Charakterystyczny złoty zegarek ma więc bardzo duże znaczenie dla fanów Nicklausa, który w swojej karierze zdobył największą liczbę tytułów w najważniejszych turniejach golfowych w Stanach Zjednoczonych i był znany z doskonałego puttowania. 

Nic dziwnego więc, że cena zegarka była kosmiczna. Zwykle zegarki Day-Date z tego samego okresu, w dobrym stanie sprzedawały się na aukcjach za 10-12 tys. dol. Na Golden Bear’s Rolex legendarnego golfisty znalazł się jednak kupiec, który zapłacił za niego aż… 1,22 mln dol.

Pieniądze mają zostać przekazane na fundację Nicklaus Children’s Health Care, która współpracuje ze szpitalami pediatrycznymi w zwalczaniu chorób dziecięcych.

To wciąż nie najwyższa cena, za jaką kupiono w historii zegarek. Rekordzistą jest Patek Philippe Grandmaster Chime Ref. 6300A, który został sprzedany w listopadzie na aukcji w Genewie za ponad 31 mln dol. 

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA