fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Banki

Raiffeisen Polbank do podziału

Fotorzepa/Pasterski Radek
Dziewiąty największy bank w Polsce może zostać podzielony i nie musi debiutować na GPW już w połowie tego roku - zgodziła się na to Komisja Nadzoru Finansowego.

KNF zgodziła się, aby zmienić Raiffeisen Polbankowi sposób wypełnienia deklaracji, złożonej KNF (chodziło o debiut na GPW do końca czerwca tego roku). Teraz regulator zgodził się, aby Raiffeisen Polbank, którego jedną trzecią portfela stanowią kredyty frankowe, został podzielony na dwie części: tą z kredytami frankowymi, która pozostanie w banku jako spółce dzielonej, oraz na pozostałą część, która zostanie nabyta w ramach procedury podziału przez inny bank prowadzący działalność w Polsce, którego akcje są notowane na GPW (będzie wymagał on akceptacji przez KNF).

Po podziale część Raiffeisen Bank Polska SA obejmująca jedynie portfel CHF zostanie połączona w ramach połączenia transgranicznego z Raiffeisen Bank International AG i w wyniku tego połączenia transgranicznego portfel CHF zostanie przeniesiony do polskiego oddziału Raiffeisen Bank International AG jako instytucji kredytowej.

Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA