fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Banki

Karuzela kadrowa w Banku Pocztowym

materiały prasowe
Jakub Słupiński znowu pokieruje Bankiem Pocztowym. Prawdopodobnie tym razem dłużej niż ostatnio, o ile zgodzi się na to Komisja Nadzoru Finansowego.

Dzisiaj rada nadzorcza Banku Pocztowego postanowiła powołać Jakuba Słupińskiego do składu zarządu XI kadencji i powierzyć mu pełnienie funkcji wiceprezesa oraz wystąpić do Komisji Nadzoru Finansowego z wnioskiem o wyrażenie zgody na objęcie przez Słupińskiego funkcji prezesa.

Przypomnijmy, że Słupiński, który do tej pory był członkiem rady nadzorczej Banku Pocztowego (właśnie złożył rezygnację w związku z planowanym objęciem nowej funkcji), od czerwca do września był pełniącym obowiązki prezesa Banku Pocztowego. Gdy jego delegowanie z rady nadzorczej do tej funkcji wygasło na początku września, zastąpił go Tomasz Dąbrowski, członek zarządu. Miał sprawować tę funkcję do znalezienia nowego prezesa, ale nie dłużej niż trzy miesiące.

Wakat na stanowisku prezesa Banku Pocztowego trwał od początku czerwca tego roku, gdy po półtora roku sprawowania tej funkcji zrezygnował z niej Robert Kuraszkiewicz.

Dzisiaj rada nadzorcza powołała też Piotra Piechotę do składu, ma odpowiadać za ryzyko, więc konieczna do objęcia tej funkcji będzie zgoda Komisji Nadzoru Finansowego.

Jednocześnie 22 października kończy się okres kierowania pracami zarządu przez Tomasza Dąbrowskiego, który nadal będzie członkiem zarządu (obok Słupińskiego nadal zasiadać w nim będzie też Paweł Kopeć). Tego dnia kończy się też oddelegowanie Michała Leskiego, sekretarza rady nadzorczej, do czasowego wykonywania czynności członka zarządu banku.

Bank Pocztowy, którego 75 proc. i 25 proc. akcji mają odpowiednio Poczta Polska i PKO BP, miał w I półroczu 2020 r. 15,4 mln zł zysku brutto (o 1,2 mln zł mniej niż rok temu) i 9,4 mln zł zysku netto (spadek o 1,5 mln zł). Pogorszenie wyników spowodowany jest głównie skutkami pandemii, w konsekwencji której nastąpiło istotne pogorszenie aktywności gospodarczej, istotna obniżka stóp procentowych i zwiększenie ryzyka kredytowego.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA