fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Banki

Były minister w radzie Deutsche Banku

Bloomberg
Największy w Niemczech Deutsche Bank mianował byłego ministra Sigmara Gabriela na członka swej rady nadzorczej.

Gabriel był wicekanclerzem, szefem dyplomacji, ministrem gospodarki i ekologii, w rządzie Angeli Merkel przez 9 lat. Jest uważany za zwolennika silnych powiązań europejskich ze Stanami. Ten polityk SPD zajmie miejsce Jürga Zeltnera, który musiał ustąpić po odrzuceniu jego nominacji przez organ nadzoru z powodu konfliktu interesów.

Bank stara się naprawić stosunki z władzami w Berlinie po szkodliwym wpływie światowego kryzysu finansowego, który poddał w wątpliwość solidność banku, zmuszając go do fuzji i restrukturyzacji, gdy był karany grzywnami za pranie pieniędzy i za inne skandale — pisze Reuter.

Gabriela zaproponował przewodniczący rady, Paul Achleitner przedstawiając go jako „zaangażowanego zwolennika” Europy i dobrych stosunków przez Atlantyk. „Doświadczamy trudnej ery geopolitycznej i gospodarczo-społecznej, w której globalny bank musi w pełni sprostać nowym oczekiwaniom i wymaganiom” — stwierdził w komunikacie. 

Gabriel pochodzi z Dolnej Saksonii, jest absolwentem wydziałów germanistyki, literatury, polityki i socjologii Uniwersytetu w Getyndze, wykładowcą na Uniwersytecie Bońskim, starszym współpracownikiem Ośrodka Studiów Europejskich na Harvardzie.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA