fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Banki

Zmiana w zarządzie Citi Handlowego

Fotorzepa, Rafał Guz
Z funkcji wiceprezesa Banku Handlowego rezygnację złożył David Mouille. Zakończy pracę na tym stanowisku od 31 stycznia przyszłego roku.

Bank poinformował, że zgodnie z obowiązującą procedurą, rozpoczyna proces wyłonienia kandydatury następcy. Przed rezygnacją Mouille’a zarząd składał się z siedmiu osób z prezesem Sławomirem Sikorą na czele.

Mouille odpowiedzialny w Citi Handlowym był za obszar bankowości detalicznej, wiceprezesem był od 2015 roku. Od stycznia 2014 roku do czerwca 2015 r. Mouille odpowiadał za transformację bankowości detalicznej grupy Citi na rynku Azji i Pacyfiku. Wcześniej, od roku 2011 roku, pełnił funkcję Szefa Bankowości Detalicznej w Citi Australia Consumer Bank, gdzie odpowiadał za weath management oraz dystrybucję w oddziałach. W roku 2008 Pan David Mouillé objął stanowisko dyrektora finansowego w Citi Australia and New Zealand.

W latach 2003-2008, podczas pracy w Citi Asia Pacific Consumer Bank, był odpowiedzialny za obszar fuzji i przejęć w sektorze bankowości korporacyjnej i detalicznej rynku Azji i Pacyfiku. Pracę w bankowości Mouillé rozpoczął we wrześniu 1999 roku w obszarze bankowości inwestycyjnej banku Merrill Lynch w regionie Azji i Pacyfiku.

Ma wyższe wykształcenie w zakresie zarządzania zdobyte w EDHEC Graduate School of Business Administration w Lille oraz w zakresie finansów zdobyte w Institut d’Etudes Politiques de Paris (Sciences Po). Pan David Mouillé ukończył także studia MBA na University of Hartford.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA