fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Banki

Były prezes Idea Banku zatrzymany. Wraz z nim 17 innych osób

spółka
Funkcjonariusze CBA zatrzymali w poniedziałek 18 osób powiązanych z aferą spółki GetBack, w tym były zarząd Idea Banku. Wśród nich znalazł się były prezes Jarosław A.

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało w poniedziałek, 25 lutego łącznie 18 osób w ramach śledztwa Prokuratury Regionalnej w Warszawie dotyczącej afery GetBacku.

Wśród nich jest były prezes Idea Banku, Jarosław A. Funkcjonariusze CBA przeszukiwali wczoraj jego mieszkanie przez kilka godzin w celu zabezpieczenia dowodów.

Zatrzymani są podejrzani o wprowadzanie w błąd klientów w procesie dystrybucji obligacji GetBacku. Jeszcze dziś mogą usłyszeć zarzuty w Prokuraturze Regionalnej w Warszawie.

Idea Bank wydał w tej sprawie komunikat, w którym pisze, że w lipcu ubiegłego roku „złożył do Prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez niektórych byłych członków zarządu Idea Banku. W prowadzonym postępowaniu Bank uzyskał status pokrzywdzonego”.

Bank przekonuje, że od wielu miesięcy współpracuje z organami Prokuratury i pomaga im w prowadzeniu śledztwa w sprawie możliwości popełnienia przestępstwa przez swoich byłych pracowników i członków zarządu. Od kwietnia 2018 roku przeprowadził trzy postępowania audytowe w tej sprawie. W wyniku przeglądu, bank zwolnił pracowników, którzy złamali wewnętrzne przepisy i prawo oraz złożył 14 zawiadomień o możliwości popełnienia przestępstwa przez 12 osób.

Idea Bank szacuje, że szkody, jakie mógł ponieść w wyniku działań zatrzymanych osób, „przekraczają wiele milionów złotych”.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA