fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

BZ WBK Press Foto

156 zdjęć najlepszych polskich fotoreporterów już wkrótce w Galerii Fotografii Miasta Rzeszowa!

1.miejsce / Człowiek / fotoreportażW niedzielę na placu Republiki w centrum Paryża wybuchła panika. Po tajemniczych wystrzałach ludzie uciekli z miejsca, gdzie upamiętniali ofiary piątkowych zamachów terrorystycznych. Siły porządkowe postawiono w stan gotowości, policja wkroczyła na plac z bronią. Na szczęście tym razem nie było ofiar. Powodem incydentu najprawdopodobniej był wybuch petard.Paryż (Francja), 15 listopada 2015 r.
Tadeusz Koniarz, Reporter Agencja Fotograficzna
W najbliższy piątek, 18 listopada o godz. 18.00 w Galerii Fotografii Miasta Rzeszowa odbędzie się wernisaż wystawy zdjęć laureatów 12. edycji konkursu fotografii prasowej BZ WBK Press Foto. W gronie tegorocznych zwycięzców konkursu znalazło się dwóch fotoreporterów z regionu – Tadeusz Koniarz i Jakub Ochnio.

Tegoroczna wystawa BZ WBK Press Foto to 156 zdjęć prezentujących najważniejsze wydarzenia z Polski i świata 2015 roku. Jest wśród nich wiele dramatycznych wydarzeń, pełne emocji zmagania sportowe, ale również zwykła codzienność ludzi, czego przykładem jest Zdjęcie Roku Joanny Mrówki.

Jedno z dramatycznych wydarzeń, które miało miejsce w roku 2015, uwiecznił Tadeusz Koniarz z Agencji Fotograficznej Reporter. Jego fotoreportaż nagrodzony I miejscem w kategorii Człowiek, przedstawia wydarzenie, które dokładnie rok temu miało miejsce w Paryżu.

- 15 listopada ubiegłego roku na paryskim Placu Republiki tysiące ludzi oddało hołd ofiarom zamachów i protestowało przeciw terroryzmowi. Nagły odgłos petard wywołał panikę tłumu. Siły porządkowe postawiono w stan gotowości, policja wkroczyła na Plac. Zebrani ludzie z jeszcze większą siłą wyrażali swoje emocje i protest. Dla fotoreportera dokumentalisty jednym z najważniejszych doświadczeń w pracy jest współodczuwanie i jedność z uczestnikami wydarzeń. W tym dniu tego doświadczyłem – powiedział Tadeusz Koniarz.

Zdjęcia Jakuba Ochnio z Kolektywu Fotografów Afterimage, drugiego laureata z regionu, to kolejny fotoreportaż tego autora przywieziony z Ukrainy i nagrodzony w konkursie BZ WBK Press Foto. To seria zdjęć z różnych regionów wschodniej Ukrainy objętych konfliktem zbrojnym. Okopy po obu stronach frontu, ogromne zniszczenia i ciągłe oczekiwanie na rozwój wydarzeń przypominają o trwającej tam wojnie. Czarno-biały fotoreportaż zdobył II miejsce kategorii Wydarzenia.

Tegoroczny zestaw zdjęć został wybrany przez Jury pod przewodnictwem Macieja Jeziorka, w składzie: Anna Brzezińska-Skarżyńska, Waldemar Kompała, Chris Niedenthal i Agnieszka Rayss, spośród ponad 6 tys. fotografii nadesłanych przez 348 fotoreporterów. Są one prezentowane w sześciu kategoriach: Wydarzenia, Życie Codzienne, Sport, Człowiek, Kultura i Sztuka oraz Przyroda.

W ramach konkursu przyznanych zostało również pięć nagród specjalnych – Zdjęcie Roku, Nagroda i Wyróżnienie Banku Zachodniego WBK, Nagroda Rzeczpospolitej i Nagroda Fujifilm.

 

Pełna lista laureatów 12. edycji konkursu i ich prac znajduje się na stronie www.bzwbkpressfoto.pl.

Zdjęcia do pobrania dostępne są dla mediów pod adresem ftp: http://media.bzwbkpressfoto.pl

użytkownik: media

hasło: media2016

Publikując zdjęcia, prosimy o opis:

Źródło: BZ WBK Press Foto 2016

imię i nazwisko autora/ nazwa agencji lub redakcji/ miejsce i kategoria

 

Tegorocznej wystawie w Rzeszowie towarzyszyć będą dwudniowe, bezpłatne warsztaty fotograficzne dla młodzieży i dorosłych, które odbędą się 18 i 19 listopada w Galerii Fotografii Miasta Rzeszowa. Warsztaty poprowadzi młoda polska fotografka Karolina Jonderko.

 

Organizatorem i mecenasem konkursu jest Bank Zachodni WBK, patronem medialnym dziennik Rzeczpospolita, a partnerem technologicznym Fujifilm.

BZ WBK Press Foto to prestiżowy konkurs fotografii prasowej, do którego swoje zdjęcia zgłaszają czołowi polscy fotoreporterzy. Jego celem jest promocja polskiej fotografii prasowej, którą coraz rzadziej można zobaczyć w mediach. Dzięki organizatorom konkursu każdego roku najlepsze zdjęcia prasowe ogląda wielu mieszkańców naszego kraju.

 

Co: Wystawa pokonkursowa BZ WBK Press Foto 2016

Gdzie: Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa (ul. 3 Maja 9, Rzeszów)

Kiedy: 18-30 listopada 2016 r., wernisaż 18 listopada, godz. 18.00

 

Dodatkowych informacji udzielają:

Biuro konkursowe BZ WBK Press Foto 2016:

Urszula Lis, Openlinks

biuro@bzwbkpressfoto.pl

 

Departament Public Relations Banku Zachodniego WBK:

Agnieszka Glińska-Pytlarz | Agnieszka.Glinska@bzwbk.pl

Źródło: BZ WBK Press Foto
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA