Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 12.07.2025 14:36 Publikacja: 09.01.2022 10:09
Foto: HANNIBAL HANSCHKE / AFP
"Niemcy muszą zmienić swoją strategię szczepień przeciw COVID-19, aby poradzić sobie z wariantem Omikron i szybko opracować nową szczepionkę, na wypadek gdyby w przyszłości pojawił się jeszcze bardziej śmiercionośny wariant koronawirusa" - powiedział minister zdrowia Niemiec Karl Lauterbach w "Welt am Sonntag".
Minister Lauterbach powiedział, że niemiecki rząd planuje wprowadzić stały system zakupów i szybkiego dostarczania szczepionek, ponieważ mogą pojawić się nowe, groźne epidemie. "Nie możemy naiwnie zakładać, że pandemia wkrótce się skończy. To jeszcze nie jest koniec” – dodał.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Pod koniec czerwca Rada ds. Zatrudnienia, Polityki Społecznej, Zdrowia i Ochrony Konsumentów (EPSCO) zatwierdził...
Odpowiedzialny biznes przechodzi kolejną ewolucję związaną z nowymi wymaganiami regulacyjnymi. Tym razem celem jest strategiczna transformacja pozwalająca na skuteczną ochronę środowiska i praw człowieka. Jak odpowiedzieć na te wyzwania?
Alkohol i nikotyna wywołują negatywne skutki zdrowotne, społeczne i ekonomiczne. W jaki sposób przeciwdziałać te...
Skumulowane koszty ustawy o minimalnym wynagrodzeniu dla pracowników ochrony zdrowia w tym roku pochłoną jedną c...
Każdego dnia w Polsce 160 osób umiera przedwcześnie z powodu otyłości. Choroba powoduje ponad 200 powikłań, z kt...
Czy jedzenie późno w ciągu dnia rzeczywiście utrudnia utratę wagi? To pytanie pojawia się często, gdy ktoś chce...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas