Gdzie szukać prezentu? Pod poduszką, a może lepiej w bucie? Na parapecie albo przy kominku? Zanim o poranku 6 grudnia to pytanie zacznie pobudzać wyobraźnię każdego dziecka, dorośli powinni pomyśleć o oryginalnym upominku i samym Świętym Mikołaju

– Nic nie sprawia takiej przyjemności jak obdarowanie najbliższych zrobionymi przez siebie prezentami – mówi Anna Pasznik z Ośrodka Kultury Ochoty. W niedzielę w podległej OKO Pracowni Ceramiki będzie można taki podarunek wykonać pod okiem specjalistów od glinianych ozdób. – To mogą być gwiazdki, bałwanki, aniołki – zachęca Pasznik.

Chętni mogą spróbować nawet pracy na kole garncarskim. Dla tych, którym nie uda się opanować tej sztuki, przygotowano kiermasz gotowych już wyrobów. Będzie wszystko, czego potrzebujemy do świątecznego przystrojenia domu – od bożonarodzeniowych dzwoneczków po podstawki pod kubki ze świątecznymi ornamentami.

Po takich zakupach pozostaje tylko przygotować poduszkę lub but, nastawić budzik na wczesną godzinę i czekać na to, jak nad ranem 6 grudnia w naszym domu stawi się Mikołaj. Dopiero po jego wizycie można się wybrać na mikołajkową zabawę z rówieśnikami. Tych w czwartek nie zabraknie.Ten dzień można np. spędzić w towarzystwie Mikołajka – kilkuletniego chłopca, bohatera słynnych na całym świecie książek Rene Goscinny’ego. Podczas spotkania w klubokawiarni Numery Litery dzieci będą mogły poznać jego najnowsze przygody oraz już na zapas napisać list do Świętego Mikołaja. Dla małych gości przygotowano też słodką atrakcję – gorącą czekoladę lejącą się wprost z fontanny.

Nie tylko słodkości będą czekać na dzieci, które tego dnia wybiorą się do Teatru Dramatycznego. Po spektaklu „Pippi Pończoszanka” najmłodsi pod okiem przewodnika zajrzą m.in. za kulisy.

Jak widać, mikołajki mogą być bardzo różne w formie, tak jak zmienny bywa sam Święty Mikołaj. W ubiegłych latach ekipa „WIR” wyśledziła, że 6 grudnia wszystko się zdarzyć może. Nie zdziwmy się, gdy Mikołaj będzie miał czarną skórę lub okaże się... kobietą.

Plastyczny warsztat świąteczny:

Muzeum Powstania Warszawskiego, ul. Grzybowska 79, rezerwacje: tel. 022 539 79 70, 1.12, godz. 12, wstęp wolny

Spotkanie z Mikołajem:

Autopromocja
LOGISTYKA.RP.PL

Branża, która napędza polską gospodarkę

CZYTAJ WIĘCEJ

Edukado, Domoteka, ul. Malborska 41, 6.12, godz. 16, wstęp 50 zł

Zrób sobie prezent:

Pracownia Ceramiki AngobA, ul. Przemyska 18, 2.12, godz. 11-15, wstęp wolny

Mikołajki z Pippi:

PKiN, pl. Defilad 1, 6.12, godz. 14, wstęp w cenie biletu na spektakl na hasło: kalimba

Mikołajki z Mikołajkiem:

Numery Litery, ul. Wilcza 26, rezerwacje: tel. 022 622 05 60, 6.12, godz. 18, wstęp wolny